Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - Út, 21.11.2017 - 00:01

DAW kontroler PreSonus FaderPort 16

Loni uvedla společnost PreSonus na trh osmikanálový USB DAW kontroler FaderPort8. Nyní přichází s větší šestnáctikanálovou verzí FaderPort 16, která je stejně jako předchozí model kompatibilní s drtivou většinou DAW aplikací a spolupracuje s platformami Mac a Windows.

Novinka disponuje 16 tahovými, motorizovanými 100 mm fadery s přesným a tichým chodem, 89 podsvícenými tlačítky pro přístup k celkem 104 funkcím a 16 digitálními popisovacími displeji. Session Navigator umožňuje rychlou editaci 8 důležitých funkcí a velký encoder společně s mixovacími tlačítky ovládá horizontální a vertikální zoom, Timeline, Drop Marker atd.

Každý kanál je osazen spínači Level, Pan, Solo, Mute, Select a Rec Arm, automatický režim nabízí mody Touch, Latch, Trim, Write, Read a Off, v kompletní Transport sekci lze využít režimy Play, Stop, Fast Forward, Rewind, Record a Loop, nechybí Time Code, Track Management, macro a spousta dalších funkcí.

Na čelní straně šasi najdeme kromě USB 2.0 portu, síťového spínače a vstupu pro 12V adapter také konektor externího Start/Stop footswitche. Výrobce kontroleru zaručuje jeho plnou funkčnost se systémy Mac OS X 10.8.5 64-bit a novějšími nebo Windows 7 x64/x86 SP1 a novějšími a doporučuje minimálně 4G RAM.

Nový DAW kontroler PreSonus FaderPort 16, představující komplexní a profesionální řešení pro studiovou nahrávací a postprodukční činnost, by měl na evropský trh dorazit pravděpodobně na přelomu listopadu a prosince, oficiální cena pro americkou část trhu byla nastavena pod hranicí 1 000 dolarů.

Tagy Presonus PreSonus FaderPort 16
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY