Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 10.05.2018 - 00:01

DC 12-String: první elektrická dvanáctistrunka od D’Angelico

Firma D’Angelico přichází na trh s prvním dvanáctistrunným modelem elektrické kytary DC 12-String, patřící do finančně dostupné edice Premier DC vyráběné v asijské pobočce značky. Nástroj s korpusem vycházejícím konstrukčně ze známé pololubovky Gibson ES-335 je postaven z kvalitních materiálů a vývoj snímačů si vzala na starost společnost Seymour Duncan.

Tělo s hloubkou lubů 4.45 cm je vyrobeno z laminovaného javoru, lepený javorový krk s pohodlným C-profilem (1. pr. 20 mm, 12. pr. 22 mm) a duální výztuhou nese hmatník z ovangkolu o radiusu 10 palců osazený 22 středně silnými pražci medium jumbo, menzura byla vyměřena na klasických "gibsonovských" 24.75 palců a korpus je chráněn pětivrstvým želvovinovým pickguardem.

Struny ukotvené ve struníku Stopbar míří přes pevnou kobylku typu tune-o-matic a nultý pražec ze směsi PPS s šířkou 47.5 mm do celokovových ladicích strojků Rotomatic Stairstep, uložených na prodloužené hlavici polepené ebenovou dýhou s logem vykládaným pravou perletí. Veškerý hardware je proveden v leštěném chromu.

Nástroj je vybaven dvojicí humbuckerů Seymour Duncan Designed s kovovými kryty - krkový HB-102 a kobylková verze HB-101 jsou ovládány samostatnými potenciometry hlasitostí a tónových clon plus třípolohovým páčkovým přepínačem.

D’Angelico Premier DC 12-String je nabízen v barevných odstínech Trans Wine, Black, White, Trans White, Ocean Turquoise a novinka by v současné době měla být dostupná i na českém trhu, kde se její cena pohybuje pod hranicí 20 000 Kč včetně polstrovaného pouzdra.

Tagy D’Angelico DC 12-String
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY