Devil & Sons Guitars: kytary po bouračce
Britská firma Devil & Sons se rozhodla vstoupit na trh s hudebními nástroji poněkud netradičním způsobem. Značka, jejímž zakladatelem je baskytarista, výtvarník a milovník žánru sci-fi Daniel Wallis, nabízí kuriózní úpravy kytar a baskytar mezi které patří například modely s designem inspirovaným filmovou tématikou nebo kytary vybavené herní konzolí Sega Mega Drive.
Zatím poslední přírůstek do portfolia výrobce představuje série nástrojů s příhodným označením End Of The Road. Straty, jež vypadají jako po pádu z osmého patra nebo že si je vzal do parády známý ničitel kytar Pete Townshend z The Who navíc působí dojmem, že následnou rekonstrukci prováděl kytarář, jenž v tu dobu nebyl zcela při smyslech.
Modifikace, které o několik světelných let překročily hranici, která se označuje jako heavy relic, spočívají v úpravě korpusu snad s pomocí kladiva a brusky nebo podobně něžných nástrojů, poničení části kovových prvků a řádném rozsekání a propálení pickguardu a snímačů.
To ale pro sérii End Of The Road ještě dostatečně nesplňovalo přísná estetická kritéria a proto byl krk s ulomenou a znovu nalepenou částí hlavy usazen do lůžka korpusu v téměř 45-ti stupňovém úhlu vůči původní ose a tím pádem byla přemístěna i kobylka a dvojice singlů. Výsledkem celé procedury je eufemisticky řečeno svébytný originál, u kterého se ani nechce věřit, že všechny použité komponenty byly před úpravou ve zcela netknutém stavu.
Ostatní modelové řady z dílny Devil & Sons jako např. Shattercaster, Rebel Bass, Steampunk nebo Bespoke s mnohem decetnějšími úpravami tak vedle "bouračkové" edice End Of The Road působí jako mainstreamové nástroje s chladně konzervativním designem. Pokud po nějakém kousku z nabídky Devil & Sons toužíte, tak ceny nejlevnějších modelů začínají na cca 400 librách.
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.