Digitech Mosaic: emulator 12-ti strunné kytary

Digitech rozšiřuje novou modelovou sérii svých efektů o simulátor 12-ti strunné kytary s označením Digitech Mosaic Polyphonic 12-String. Jak je z názvu patrné, jedná se o plně polyfonní harmonizer, takže jej můžete použít jak pro hraní melodických linek, tak i pro akordovou hru.

Krabička s grafickým potiskem v astrologickém stylu je osazena pouze potenciometrem sloužícím pro ovládání hlasitosti efektovaného signálu a ovladačem Tone, kterým dodáváme zvuku větší jas a ostrost. Kovový nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass.

Obvod s 24-bitovým A/D/A převodníkem dodává ke strunám E, A a D oktávu a trojici dalších strun zdvojuje. Efekt je použitelný pro akustickou i elektrickou kytaru a zajímavých výsledků lze dosáhnout i se zkresleným zvukem. Napájení obstarává 9V adapter (Digitech PS0913DC), jenž je součástí balení.

Pokud ve svých aranžích uvažujete o zařazení partů se soundem 12-ti strunné kytary, ale nechcete si kupovat nový nástroj nebo vozit na koncerty další objemný futrál s akustikou, tak Digitech Mosaic vyzkoušejte. Efekt se na evropský trh dostane pravděpodobně začátkem roku. Cena pro USA byla stanovena na cca 190 dolarů.

Tagy: