Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 30.09.2014 - 00:01

DiMarzio PAF Master: moderní snímače s vintage charakterem

Známý výrobce snímačů a dalšího kytarového příslušenství, firma DiMarzio, přichází z další variací na humbuckery PAF, tentokrát to jsou modely DiMarzio PAF Master v kobylkové a krkové verzi.

Na rozdíl od předchozích řad PAF, PAF Pro a Satrianiův PAF Joe je kobylkový snímač osazen magnetem Alnico 4 s vyšším obsahem železa. Alnico 4 dodává zvuku tu správnou porci vyšších a nerozmazaných středů a větší dynamiku s rychlejším atakem.

Kobylkový DiMarzio PAF Master DP 261 s výstupem 278 mV se sice neřadí k super silným humbuckerům, ale jeho hlavní devizou je barevný a pevný tón s přehlednými basy, takže je dobrou volbou i pro hodně podladěné nástroje kde čitelnost basového spektra hraje mnohdy zásadní roli.

Krková varianta PAF Masteru DP 260 má oproti předchozímu modelu magnet Alnico 5, výstup se snížil na 193 mV a každá z cívek je "naladěna" na trochu jinou frekvenci. Vintage charakteru a zpěvnému, otevřenému soundu odpovídá také rozdělení výšek, středů a basů s poměry 5.5 - 5.5 - 4.5.

Oba snímače budou nabízeny v celkem 26 barevných kombinacích včetně verzí s kovovými kryty ve zlatém, chromovém, matně černém nebo niklovém provedení. Předběžné ceny humbuckerů DiMarzio PAF Master se na americkém trhu mají pohybovat okolo 105 dolarů a na svých kytarách je už má nainstalovány např. Paul Gilbert z Mr. Big.

Tagy DiMarzio Super Distortion
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY