Domácí Hi-Fi systém za milion dolarů

V současné době lze reprodukovanou hudbu poslouchat na spoustě zařízení. Někdo si vystačí s telefonem naládovaným „empétrojkama“ v lehce devastačním bitratu 128 kbs, jiný používá kvalitnější přenosný přehrávač podporující bezeztrátové formáty, další poslouchá muziku hlavně v autě, část posluchačů upřednostňuje klasické Hi-Fi sestavy s CD přehrávačem. Náročnější audio fanoušci nedají dopustit na zvuk vinylu a potom jsou tu nadšenci neváhající za špičkové systémy utratit astronomické částky.

Na posledně jmenovaný segment klientely, která zřejmě slyší i trávu růst, se specializuje německý výrobce high-end audio techniky MBL, jehož komponenty použil americký United Home Audio k vytvoření kompletního Hi-Fi systému MBL Reference v hodnotě jednoho milionu dolarů.

Řetězec tvoří tape decky UHA-HQ, CD přehrávač MBL, gramofon Clearaudio s ramenem TT-2 Tangential a přenoskou Goldfinger, preamp Aesthetix IO Eclipse doplněný samostatnými monobloky lampových koncových jednotek, monitory Radialstrahler 101E MKII nebo X-treme, kabeláž Tara Labs The Zero a Omega, D-A konvertory, stojany s mramorovými základnami a další součásti. Jednu z variant tohoto systému si můžete prohlédnout a poslechnout na přiloženém videu.

Tagy: