Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 17.09.2017 - 00:01

Duální zkreslení Boss JB-2 Angry Driver

V rámci programu připomínajícího 40. výročí krabičkových efektů Boss se japonský výrobce spojil s vývojáři butikové firmy JHS Pedals z amerického Kansas City a výsledkem spolupráce je nový duální overdrive Boss JB-2 Angry Driver, který v sobě kombinuje obvody populárního BD-2 Blues Driveru a distortionu JHS Angry Charlie evokujícího sound vytaveného Marshallu Plexi.

Krabička v bílém laku s netradičně červenými knoflíky ovladačů, odkazujícími na design efektů JHS, nabízí široký rozsah zkreslení od transparentního boostu přes crunch až po saturovanější high-gain. Trojice duálních souosých potenciometrů s nezávislými funkcemi Level, Tone, Drive pro každý kanál (JHS – vnitřní ovladače, Boss – vnější prstence) je doplněna rotačním přepínačem Mode pro nastavení několika režimů.

První mod umožňuje použití obou obvodů paralelně, následují dvě možnosti sériového zapojení (Boss -> JHS, JHS -> Boss), v režimu JHS/Boss přepíná nášlapný footswitch mezi obvody drivů a poslední dva mody jsou vyhrazeny pro samostatné řešení kanálů. Kromě toho je efekt osazen vstupem Remote pro externí footswitch, takže mezi jednotlivými režimy se můžete pohybovat i během hry.

Tříbarevná indikační LED dioda informuje o aktivovaném typu zkreslení (Boss – modrá, JHS – červená, Boss+JHS – bílá), krabička má bufferovaný bypass a lze ji napájet 9V baterií nebo adapterem. V případě využití levnějšího uhlíkového článku garantuje výrobce cca 2.5 hodiny provozu a při zapojení alkalické baterie (součást balení) se výdrž zvýší na 9.5 hodiny.

Duální overdrive Boss JB-2 Angry Driver je mimořádně flexibilní zkreslení využitelné ve většině hudebních žánrů, kde je tento efekt schopen zastat jak funkci boosteru pro nakopnutí vstupu lampových aparátů, tak i samostatného distortionu v kombinaci s čistým kanálem zesilovače. Oficiální cena novinky by se na americkém trhu měla pohybovat pod hranicí 200 dolarů.

Tagy boss Boss JB-2 Angry Driver
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY