Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 15.11.2014 - 08:00

Dva v jednom: EHX Turnip Greens

Electro Harmonix uvede v brzké době na trh novinku s názvem Turnip Greens, i když v tomto případě se jedná spíše o nový konstrukční koncept, protože krabička v sobě kombinuje dva už vyráběné efekty a to overdrive EHX Soul Food a reverb EHX Holy Grail Max.

EHX Soul Food pokrývá poměrně širokou škálu zkreslení počínaje transparentním a téměř čistým boostem až po pevný, šťavnatý drive a variabilní reverb EHX Holy Grail Max se vyznačuje plným a muzikálním soundem bez sterilních výšek. O kvalitě zkreslení vypovídají také velmi kladné recenze na Soul Food, jenž je svým charakterem a barevností spektra často přirovnáván ke špičkovému drivu Klon Centaur.

EHX Turnip Greens má rozměrnější šasi z lisovaného hliníku osazené šesticí potenciometrů, dvěma footswitchi a malým dvoupolohovým spínačem. Levá polovina panelu je vyhrazena pro ovládání reverbu, které tvoří potenciometry Blend (mix originálního a efektovaného signálu), Time (čas reverbu) a aretovaný otočný přepínač se čtyřmi dozvukovými mody Spring, Hall, Plate a Reverse.

V pravé části najdeme ovladače hlasitosti, tónové clony a gainu pro overdrive Soul Food. Uprostřed je umístěn přepínač, kterým určujeme pořadí obou efektů (OD - reverb nebo reverb - OD). Přepínání celého efektu je v režimu true bypass, ale drive sekci lze nastavit (miniswitch uvnitř šasi) i do bufferovaného modu.

Kromě klasického vstupního a výstupního konektoru disponuje Turnip Greens také sendem a returnem efektové smyčky a na čelní straně krabičky nechybí vstup pro 9V napájení. Podle informací výrobce by adapter EHX 9.6 V/DC 200mA měl být zahrnut v ceně efektu, což je rozhodně pozitivní zpráva.

EHX Turnip Greens je určen všem hráčům, kteří rádi kombinují kvalitní analogové zkreslení s reverbem a dávají přednost jednoduššímu a rychlejšímu způsobu nastavení před komplikovanější editací presetů u většiny digitálních multiefektů.

Tagy EHX Soul Food Holy Grail
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY