Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 26.09.2019 - 00:01

Dvanáctistrunný Fender Electric XII Alternate Reality

Fender oznámil zahájení sériové produkce dvanáctistrunného modelu kytary Electric XII z edice Alternate Reality, sdružující nástroje s netradiční konstrukcí. Novinka, poprvé představená na zimním veletrhu NAMM, je inovovanou verzí vintage modelu z roku 1965 s typickou „hokejkovou“ hlavicí a korpusem ve stylu známého Jazzmasteru.

K olšovému korpusu chráněnému polyesterovým lakem je přišroubován javorový krk se saténovým uretanovým povrchem a pohodlným profilem Modern C. Hmatník o radiusu 9.5 palců z odolného dřeva pau ferro se zvukovými vlastnostmi palisandru nese 21 středně silných pražců medium jumbo a ořech ze syntetické kosti o šířce 42.8 mm.

Kytara využívá dvojici půlených jednocívkových snímačů Split-Coil Electric XII usazených ve čtyřvrstvém želvovinovém pickguardu v úpravě Aged White a ovládaných třípolohovým páčkovým switchem, potencimetrem společné hlasitosti a tónovou clonou.

Struny ukotvené skrz tělo procházejí pevnou, plně nastavitelnou kobylkou s šesti duálními kameny a přes podlouhlý srážeč míří do celokovových ladicích vintage strojků Fender s malými oválnými rondely. Šroub nastavující výztuhu krku je podobně jako u originálu umístěn na patkové straně, hardware má niklo-chromovaný povrch a nástroj je z výroby seřízen na struny D'Addario EXL150 12-String Nickel Plated Steel (.010-.046).

Dvanáctistrunný Fender Electric XII Alternate Reality, vyráběný továrnou v mexické Ensenadě, se na trhu objeví v barevných variantách Lake Placid Blue, Olympic White nebo transparentní úpravě 3-Color Sunburst. Cena včetně luxusního měkkého pouzdra byla na českém trhu nastavena na cca 22 300 Kč.

Tagy Fender Fender Electric XII Alternate Reality
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY