Dvojice špičkových tunerů z Korgova Custom Shopu

Od premiéry vůbec první analogové ladičky Korg WT-10 uplynulo už čtyřicet let a japonský výrobce za tu dobu uvedl na trh obrovské množství různých typů tunerů, počínaje základními modely s velmi příznivou cenou přes speciální ladičky pro dechové nástroje až po sofistikovaná zařízení kombinovaná s metronomy nebo sekvencery. Nejnovějšími přírůstky v tomto segmentu představuje dvojice špičkových tunerů Korg Pitchblack Custom a GA Custom patřící do exkluzivní série Custom Shop.

Podlahová verze Pitchblack Custom má šasi z lehkého a odolného hliníkového výlisku, kterému vévodí velký a přehledný 3D displej s možností volby mezi čtveřicí zobrazovacích režimů Regular A, Regular B, Strobe a Half Strobe. Mimořádně přesný tuner je schopen ladit s odchylkou pouhých +- 0.1 centu a to v rozsahu E0 (20.60 Hz) až C8 (4 186 Hz). Kalibrace po 1 Hz krocích nabízí nastavení od 436 do 445 Hz.

Aktivační footswitch pedálu je zapojen v režimu true bypass a kromě vstupu, výstupu a konektoru pro adapter zde najdeme i 9V výstup pro připojení dalších efektů v pedalboardu. Maximální odběr 40 mA zaručuje v případě napájení na alkalickou baterii až 30 hodin nepřetržitého provozu.

Klasická varianta GA Custom disponuje téměř identickými technickými parametry jako Pitchblack, displej nabízí tři mody Regular, Strobe a Half Strobe a ladit lze v rozsahu A0 (27.50 Hz) – C8 (4186 Hz). Stolní model je navíc osazen vestavěným mikrofonem pro akustické nástroje (kytara, smyčce, dechy, klavír atd.) nebo lze použít externí klipový mikrofon CM-200.

Povrch tuneru o rozměrech 99 x 65 x 16 mm a váze 83 g je pogumován, což zabraňuje nechtěnému posunu a o napájení se stará dvojice tužkových AAA baterií. Minimální výdrž při použití levných zinkouhlíkových článků činí 50 hodin provozu.

Ladičky Korg Pitchblack Custom a GA Custom budou mimo klasickou černou verzi prodávány také v limitovaných sériích v bílém, červeném a modrém provedení. Obě novinky jsou už dostupné i na českém trhu a to za ceny cca 2 400 Kč (Pitchblack Custom) a 1 100 Kč (GA Custom).

Tagy: