Dvoukanálové aparáty Mesa Boogie Fillmore 50

Firma Mesa Boogie zahájila výrobu nové řady kytarových aparátů Fillmore sestávající z komba a zesilovače Fillmore 50 doplněných dvojicí externích boxů 2x12 Fillmore a 1x12 Fillmore 23. Celolampové modely se tentokrát ohlížejí trochu do minulosti a svým zvukovým charakterem nepřímo navazují na starší edice Mark, které v sedmdesátých letech stály u zrodu renomované značky z kalifornské Petalumy.

Preampová sekce hlavy i komba, osazená pěti elektronkami 12AX7, disponuje dvěma zcela identickými kanály z nichž každý je plnohodnotně vybaven ovladači gainu, standardními čtyřpásmovými korekcemi, masterem a potenciometrem klasického pružinového reverbu.

Uprostřed hlavního panelu hliníkového šasi najdeme trojici páčkových spínačů – dva umožňují volbu režimů jednotlivých kanálů v krocích Clean/Drive/Hi-Gain a třetí přepíná obě větve, nebo připraví preamp na spínání externím footswitchem, jehož zdířka je prakticky umístěna pod nástrojovým vstupem.

Koncový zesilovač zapojený ve třídě Class A/B s dvojicí lamp 6L6 a křemíkovým usměrňovačem poskytuje max. výkon 50 W, ale pomocí dvoupolohového přepínače lze tuto hodnotu snížit na hranici 25 W. Funkce je globální a pracuje na principu pentoda/trioda.

Zadní strana je vyhrazena pro send/return sériové efektové smyčky ošetřené bufferem, vstup footswitche a trojici výstupů s impedancemi 1x8 a 2x4 ohmy. Kombo využívá dvanáctipalcový reproduktor Celestion Custom 90 Black Shadow (90 W, 8 ohmů), stejně jako kabinety 1x12 Fillmore 23 a 2x12 Fillmore s polootevřenou konstrukcí, vyrobené z kvalitní a lehké překližky z baltské břízy.

Série Mesa Boogie Fillmore bude standardně dodávána v elegantním vintage provedení s černým vinylem Black Bronco v kombinaci se síťkou v barvě pepř a sůl, ale v nabídce se samozřejmě objeví i příplatkové custom varianty. Na evropském trhu se předpokládané ceny mají pohybovat okolo 2 130 eur za zesilovač a cca 2 450 eur v případě komba.