Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 21.10.2015 - 00:01

Eclipse 8 N/B: osmičkové humbuckery od DiMarzia

Firma DiMarzio přidala do svého výrobního portfolia další humbuckerové snímače určené pro osmistrunné kytary. Kobylkový a krkový model Eclipse 8 byl vyvíjen podle požadavků kytaristy progmetalových Animals As Leaders Javiera Reyese, který má těmito snímači osazeny své signované nástroje ESP LTD JR-608.

Krková verze Eclipse 8 N DP 813 s keramickými magnety a výstupem 270 mV disponuje transparentními basy a středy a mírně posílenými výškami blížícími se svým charakterem a brilancí singlovým snímačům. Každá z cívek je laděna na odlišné frekvenční spektrum a rozdílná je také jejich indukčnost.

Variabilní humbucker je schopen pokrýt širokou škálu zvuků od absolutně čistého soundu až po velmi zkreslený tón a díky své netradiční konstrukci podává vyrovnanou dynamiku a hlasitost u všech osmi strun, což u snímačů pro tento typ nástrojů není vždy samozřejmostí a plynulost signálové odezvy se musí mnohdy dorovnávat poměrně razantním snížením snímače na straně basových strun.

Stejnou univerzálnost vyžadoval Reyes i u kobylkového keramického humbuckeru Eclipse 8 B DP 814 se silnějším výstupem 382 mV. Gain tohoto snímače není zbytečně předimenzovaný a humbucker tak citlivě reaguje na úder trsátka. Přehledné a čisté basy a středy si zachovávají maximální čitelnost i u extrémního zkreslení a výšky nemají nepříjemně ostrý témbr ani při rozepnutých cívkách.

Oba snímače mají čtyřžílové vývody, takže kromě klasického sériového zapojení nebo splitu lze využít také paralelní režim. V nabídce se objeví varianty v černé a bílé barvě, odstínu slonové kosti a dvoubarevných provedeních black/white a black/ivory (tzv. zebra). Novinky by se měly na trhu objevit koncem listopadu a jejich cena byla pro trh USA nastavena pod hranicí 140 dolarů.

Tagy DiMarzio Super Distortion
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY