Edice PRS S2 Semi-Hollow: mladá krev z Marylandu

Je to teprve rok, co Paul Reed Smith představil první nástroje z edice S2 a firma už klepe na dveře s novou várkou kytar, které sice patří do této kategorie, ale zásadním odlišením je polodutá konstrukce korpusu tzv. Semi-Hollow konstrukce. Na pozice zatím nejmladších zástupců série S2 se v tomto měsíci dostaly modely PRS S2 Mira S-H, S2 Custom 22 S-H a S2 Singlecut S-H. Všechny nástroje si samozřejmě ponechávají identické tvary svých předloh s plným tělem. Odlišná stavba korpusu společně se snímači ovlivňuje zvukový charakter nástrojů, ale hratelnost, rozměry a radius krku, menzura atd. zůstávají zachovány.

Celomahagonová PRS S2 Mira Semi-Hollow bude vyráběna se dvěma variantami polohových značek a to buď s klasickými tečkami nebo pro PRS typickými intarziemi ve tvaru letících ptáků. Krk s profilem Pattern Regular nese palisandrový hmatník s 22 pražci, mechaniku tvoří jednoduchá hybridní kobylka PRS Stoptail a zamykatelné ladicí strojky PRS S2.

Mira není primárně určena pro hraní high gain partů, proto je nástroj osazen dvojicí humbuckerů PRS S2 Mira Treble a Bass s nižším výstupem, které po rozepnutí na singly zvládají i průzračně čistý, cinkavý zvuk. K ovládání snímačů slouží potenciometry společné hlasitosti a tónové clony (push/pull pro rozepnutí) a třípolohový nožový přepínač. V nabídce se objeví šest barevných modifikací - Antique White, McCarty Tobacco Sunburst, Black, Seafoam Green, Sienna a Vintage Cherry.

PRS S2 Custom 22 Semi-Hollow je další variací asi nejznámnějšího modelu Custom. Výrobce tentokrát pro stavbu polodutého těla vybral plamínkový javor (přední deska), zadní strana a luby jsou mahagonové, stejně jako krk s palisandrovým hmatníkem.

Masivní tremolo je uchyceno šesti šrouby, zamykatelné kolíky S2, ovládání, elektronika a další hardware je shodný jako u předchozího modelu, ale podstatným rozdílem oproti PRS Mira jsou v tomto případě silnější snímače S2#7 Treble a Bass. PRS S2 Custom 22 Semi-Hollow bude nabízen v sedmi odstínech - Antique White, McCarty Tobacco Sunburst, Black, Blue Crab Smokeburst, Grey Black, Black Cherry a Dark Cherry Sunburst.

Trojici novinek edice PRS S2 Semi-Hollow uzavírá model Singlecut, jehož kontury jsou jasně ovlivněné křivkami legendárního Les Paulu. Korpus i krk z mahagonu, palisandrový hmatník, snímače S2#7 T/B s rozepínáním, kolíky PRS S2 LT, pevná kobylka Stoptail, separátní potenciometry hlasitosti a tónové clony a třípolohový přepínač - to jsou hlavní atributy tohoto nástroje, jenž si zákazník může pořídit ve stejných barevných variantách jako je tomu u PRS Custom 22 S2 S-H.

Tagy: 
PRS