Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 22.06.2015 - 00:01

Edice PRS SE Standard: hodně muziky za málo peněz

Firma Paul Reed Smith uvádí na trh novou a v historii značky prozatím finančně nejdostupnější sérii kytar z modelové řady PRS SE Standard, do které spadají nástroje s typovým označením SE Standard 22, SE Standard 24, SE Standard 245 a SE Santana Standard.

Společným jmenovatelem pro všechny modely je čistě mahagonový korpus bez javorového topu, lepený mahagonový nebo javorový krk s palisandrovým hmatníkem, polohové značky s ptačí grafikou a hardware s niklovaným povrchem. Přesto, že ceny začínají už pod hranicí 500 dolarů, jsou tyto nástroje pečlivě zpracovány a na jejich výrobu nebyly použity komponenty nebo materiály podřadné kvality.

PRS SE Standard 24 designově vychází z originálního modelu Custom 24. Kytara má javorový krk s tenčím profilem Wide Thin a 24 jumbo pražci, klasické vibráto PRS a humbuckery HFS a Vintage Bass, které jsou ovládány třípolohovým nožovým switchem, potenciometrem hlasitosti a tónovou clonou s rozepínáním cívek. Na trhu se objeví verze v barvách Platinum, Tobacco Sunburst, Black, Translucent Blue a Vintage Cherry.

PRS SE Standard 22 má oproti předchozímu typu mahagonový krk s masivnějším profilem Wide Fat, 22 pražců, jednoduchou pevnou kobylku PRS Stoptail a snímače PRS-Designed Standard Treble a Bass. SE Standard 22 bude nabízen ve stejných barevných variacích jako Standard 24.

PRS SE Standard 245 patří do rodiny série Singlecut a na rozdíl od typů 22 a 24 má kratší menzuru (24.5 palce) a krk je dekorován ozdobnou výložkou. Samostatné potenciometry hlasitosti a tónové clony a třípolohový přepínač ovládají dvojici humbuckerů 245 Treble a 245 Bass. Nabízené barvy jsou identické s předchozími modoley.

PRS SE Santana Standard disponuje 22 pražci, krkem s profilem Wide Fat, vibratem PRS ukotveným šesticí šroubů, snímači PRS 245 Treble a 245 Bass, společným ovládáním hlasitosti a tónové clony doplněné třípolohovým páčkovým switchem. Dostupná budou barevná provedení Antique White, Faded Tortoise Shell a Vintage Cherry.

Pokud máte rádi značku Paul Reed Smith, ale americké originály z továrny v Marylandu jsou pro vás finančně nedostupné, tak vyzkoušejte novou řadu PRS SE Standard, možná budete příjemně překvapeni. V Evropě se novinky objeví pravděpodobně v průběhu července. Cena je u všech modelů stejná a pohybuje se v rozmezí 560 až 580 Euro.

Tagy PRS
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY