EHX KEY9: když kytara zní jako piano

Po marketingově velmi úspěšných simulátorech Hammondových varhan EHX B9 a C9 přichází americký Electro Harmonix s novinkou EHX KEY9 Electric Piano Machine, která vaši kytaru promění v analogová elektrická piana typická pro sound řady funkových, jazzových, bluesových a rockových kapel sedmdesátých a osmdesátých let.

Krabička je osazena potenciometry Dry pro hlasitost čistého signálu, Keys nastavující hlasitost efektovaného zvuku a ovladači Ctrl 1 a Ctrl 2, které zastávají dle aktivovaného presetu funkci korekcí nebo ovladačů phaseru, tremola, oktaveru a chorusu.

Bílým otočným přepínačem volíme mezi devíti zvukovými režimy Dynamo, Wurli, Suitcase, Mallets, Eighty Eight, Tri-Glorious, Vibes, Organ a Steel Drum emulujícími různé typy el. pian, vibrafonu, marimby a perkusí.

Kromě vstupního jacku je EHX KEY9 vybaven dvěma výstupy - horní Dry slouží k přenosu neefektovaného signálu a konektorem Keys připojujeme plně efektovanou cestu. Vzhledem k charakteru obvodu je hlavní footswitch v buferovaném zapojení. K napájení slouží 9V adapter, který je součástí balení.

EHX KEY9 Electric Piano Machine samozřejmě není schopen plnohodnotně nahradit klávesistu, ale může být skvělým pomocníkem pro tvorbu pasáží, kde byste si místo klasického kytarového nebo basového zvuku představovali obohacení aranže o sound vintage piána a dalších rejstříků, jenž tento emulátor nabízí.Základní specifikace presetů EHX KEY9:

1. Dynamo - zvuk modifikovaného el. piana Fender Rhodes
2. Wurli - klasický sound Wurlitzeru
3. Suitcase - Fender Rhodes ve spojení s phaserem
4. Mallets - zvuk evokující dřevěnou marimbu s chorusem
5. Eighty Eight - emulace Fenderu Rhodes 88 doplněná tremolem
6. Tri-Gloriuos - Dytronics/Dyno My CS-5 Tri Stereo Chorus
7. Vibes - kovový vibrafon s tremolem
8. Organ - el. varhany s rotary efektem
9. Steel Drums - zvuk typický pro karibskou hudbu s chorusem

Tagy: 
EHX