Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - Ne, 20.01.2019 - 08:00

Electro Harmonix vyhrál soudní spor s Mooerem

Čínští výrobci jsou mistry v kopírování a zneužívání chráněných technologií konkurenčních firem, což může potvrdit i newyorský výrobce efektů Electro Harmonix. Americká značka byla před dvěma lety nucena podat trestní oznámení na společnost Shenzhen Mooer Audio Co. Ltd. pro porušení autorských práv a s tím spojeného nedovoleného používání patentovaného softwaru.

Předmětem celé kauzy se staly mini pedály Mooer Tender Octaver a Mooergan s obvody postavenými na zcela identickém softwarovém řešení, jaké EHX vyvinul pro známé efekty Micro POG a C9 Organ Machine. Spor nakonec dopadl ve prospěch Electro Harmonix, kterému podle nedávného rozhodnutí čínského soudu bude muset Mooer vyplatit odškodné s šestimístnou cifrou.

Zvukovou podobnost modelů Mooer Tender Octaver vs. EHX POG ve verzi Nano a Mooergan vs. C9 Organ Machine můžete porovnat na přiložených videích.

Tagy Electro Harmonix Mooer
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY