Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 19.02.2019 - 00:01

Elegantní parlorka Cort Gold-P6

Kompaktní akustické kytary typu Parlor mají mnoho příznivců, kterým se možnosti při výběru nového nástroje nyní rozšiřují o elegantní model Cort Gold-P6. Tradiční parlorka, patřící do prémiové edice zahrnující také vlajkové lodi Gold-D6, O6 nebo A6, je vyrobena z kvalitních materiálů a v řadě případů snese srovnání s výrazně dražšími nástroji konkurenčních značek.

Zadní deska a luby (výška 9.4 až 11.3 cm) z masivního mahagonu doplňuje přední ozvučnice ze smrku sitka ošetřená procesem ATV (Aged to Vintage), dodávající zvuku kytary otevřený, rezonantní tón nástrojů starých desítky let, pozitivní výsledky přináší také speciální žebrování X a finální lesklá UV úprava.

Gold-P6 má širší nultý pražec (pravá kost) pro pohodlnější hru, komfort zajišťuje inovovaný profil mahagonového krku s dvojicí zpevňujících ořechových plátů, hmatník z ebenu Macassar má zaoblené hrany a nese 19 pražců, klasický rybinový spoj s tělem je pojištěn vrutem a menzura byla vyměřena na 25.3 palce.

Ozvučnicový otvor lemuje rosetta vykládaná abalonem, kompenzované sedlo s kotvícími kolíčky jsou usazeny v pyramidové kobylkové základně z Macassaru a ladění obstarávají stylové celokovové strojky DLX ve zlatém provedení. Oficiální cena Cortu Gold-P6 byla nastavena okolo hranice 600 eur včetně polstrovaného měkkého pouzdra.

Tagy Cort Cort Gold-P6
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY