Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 26.07.2019 - 00:01

Elektroakustický Godin Multiac Steel HG

Do evropské distribuce konečně zamířil dlouho očekávaný model z edice hybridních elektroakustických kytar Godin řady Multiac. Novinka kanadského výrobce nese označení Multiac Steel HG, je založena na signovaném modelu Multiac Doyle Dykes a podle slov výrobce nabídne autentický akustický sound s nulovým rizikem vzniku zpětné vazby.

Mahagonová základna s dvojicí dlabaných rezonančních ditin je doplněna horní ozvučnou deskou ze smrku sitka, mahagonový krk je k tělu připevněn čtveřicí vrutů přes ergonomický zakulacený spoj se sníženým profilem a hmatník ze směsi Richlite o radiusu 16 palců nese 22 středně silných pražců.

Nultý pražec z kompozitu GraphTech TUSQ má šířku 43.7 mm, menzura byla vyměřena na 25.5 palce, struny jsou pomocí kolíčků ukotveny v kobylce s kompenzovaným sedlem a ladění obstarávají firemní strojky, které mají rozdílný převodový poměr (EAD - 18:1, GHE - 26:1), napomáhající rychlejšímu a přesnějšímu naladění.

Kytara je vybavena pokročilým snímacím systémem, tvořeným speciálně kalibrovaným preampem LR Baggs napojeným na piezo snímač LB6 uloženým v kobylce a také na interní mikrofon Lyric dodávajícím zvuku reálnější objem. Kromě toho je obvod s 5 tahovými potenciometry doplněn krkovým magnetickým single coilem Seymour Duncan Lipstick, ovládaným dvojicí potenciometrů.

Elektroakustický Godin Multiac Steel bude dostupný v přírodní povrchové úpravě Natural HG a v evropských obchodech by se měl objevit s cenovkou pohybující se okolo 2 000 eur včetně kvalitního pevného pouzdra TRIC Deluxe.

Tagy Godin Godin Multiac Steel HG
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY