Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 13.01.2018 - 00:01

Elektroakustiky Yamaha APX600 a CPX600

Elektroakustické kytary Yamaha ze sérií APX a CPX patří v této kategorii nástrojů dlouhodobě mezi celosvětové bestsellery. Firma nyní oznámila výrobu dvojice novinek s označením APX600 a CPX600. Vycházejí z marketingově mimořádně úspěšných modelů APX500II a CPX500III a inovované verze jsou osazeny osvědčeným snímacím systémem 55T.

APX600 s nižší hloubkou korpusu i CPX600 ve stylu medium-jumbo cutaway (Compass) mají zadní desku a luby z indického mahagonu a horní ozvučnice je vyrobena z masivního smrku. Mahagonový krk nese palisandrový hmatník s 22 (APX) respektive 20 (CPX) pražci. Menzura obou verzí činí 25 palců.

Struny jsou pomocí ebenových kolíčků ukotveny v palisandrové základně kobylky s kompenzovaným sedlem a ladění obstarávají celokovové firemní strojky. V kobylce je umístěn piezo snímač napojený na aktivní předzesilovač System55T napájený 9V baterií. Ovládací panel preampu je zapuštěn do horního lubu a nabízí třípásmové korekce s tahovým faderem pro volbu středových frekvencí, hlasitost a ladičku.

Elektroakustiky Yamaha APX600 a CPX600 by se měly v distribuci objevit pravděpodobně v druhé polovině ledna. Model APX600 za cenu cca 470 dolarů bude dostupný v barevných úpravách Vintage White, Black, Old Violin Sunburst a Oriental Blue Burst a varianta CPX s cenovkou okolo 570 dolarů má mít povrchy v odstínech Root Beer, Vintage Tint, Old Violin Sunburst a Black.

Tagy Elektroakustická kytara Yamaha Yamaha APX600 Yamaha CPX600
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY