Engl RockMaster a MetalMaster: ostrý sound z Německa

Firma Engl oznámila výrobu nových řad lampových dvoukanálových zesilovačů a komb RockMaster a MetalMaster, které byly premiérově představeny na jarním hudebním veletrhu ve Frankfurtu. Z označení je jasně patrné, že tyto aparáty jsou určeny především kytaristům pohybujícím se ve stylech, kde své uplatnění najde masivní zkreslený sound s velkou rezervou gainu.

Obě řady se kromě zvukového charakteru liší pouze barvou hlavního panelu a ochrannou síťkou, která je v případě RockMasteru vyrobena z šedé tkaniny, zatímco MetalMaster je osazen pro Engl typickým kovovým grillem. Ovládací prvky a další výbava jsou zcela shodné. Identická je také koncepce postavená na dvou předzesilovacích elektronkách ECC83 a dvojici koncových lamp EL84, poskytujících výkon dvaceti wattů.

Na předním panelu najdeme osm potenciometrů se stylovými knoby ve tvaru kuřecích hlaviček, jenž slouží k nastavení gainu čistého a zkresleného kanálu, společných třípásmových korekcí, digitálního reverbu, hlasitosti lead kanálu a celkové hlasitosti koncového stupně Master. Nechybí přepínač kanálů a spínač Mid Scoop, jehož aktivací potlačíme výraznost středového pásma.

Zadní strana je vyhrazena jackovým zdířkám footswitche (reverb/ef. smyčka, clean/lead), sendu a returnu sériové smyčky, nahrávacímu výstupu s emulací reproduktoru, a trojicí výstupů pro boxy s impedancí 8 nebo 16 Ohm. Praktickou vychytávkou je čtyřpolohový otočný přepínač pro volbu maximálního výkonu v krocích 20/5/1 Watt a je zde i možnost úplného odpojení repra ze signálové cesty.

Celolampové zesilovače a komba Engl RockMaster a MetalMaster by měly na evropský trh dorazit v průběhu června. Předpokládané ceny se budou pohybovat okolo cca 800 Euro za zesilovač a 850 Euro za kombo s desetipalcovým reproduktorem Celestion G10N-40.

Tagy: