Epiphone Lee Malia Signature: šitá pro moderní metal

Pokud se pohybujete ve vodách žánru jako metalcore, deathcore a dalších moderní stylů, určitě vás zaujala kapela Bring me the Horizon, která chytře kombinuje již zmíněný metalcore s elektronickou hudbou. Sólový kytarista této kapely, Lee Malia, zaujal i samotnou firmu Epiphone, která uvedla na trh jeho signaturovanou kytaru.

Kytara Epiphone Lee Malia Signature se vzhledem inspirovala u modelů Les Paul Artisian ze sedmdesátých let minulého století a nese některé typické znaky pro tyto modely. Ať už jde o přírodní finish nástroje nebo květinové vykládání hmatníku a hlavy. Materiál je stejný jako u klasických Les Paulů: zadní deska těla z mahagonu, přední deska z javoru, mahagonový krk s profilem 1959 a palisandrovým hmatníkem.

Kytara je osazena snímači Gibson USA. U krku je to single-coil P-94 a u kobylky se nachází humbucker 84T-LM se systémem rozepínání cívek. Každý snímač má vlastní ovládání hlasitosti a tónové clony. Sám Lee Malia o kombinaci snímačů říká: "S touhle konfigurací snímačů můžete dělat cokoliv. A s rozepínáním cívek můžete dostat zvuk kytary, jakou si představíte."

Z dalších prvků je třeba zmínit černý pickguard, který brání odření těla trsátkem a velmi pěkně se doplňuje se zlaceným hardwarem nástroje. Továrně je kytara opatřena zámky na řemen.

Kytara Epiphone Lee Malia signature se v USA prodává za 1 100 dolarů a jedná se o limitovanou edici. Pokud ji chcete, nemarněte čas.