Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 28.09.2018 - 00:01

Epiphone LP Tribute „Prizm“ Plus a Dot Deluxe Ltd.

Epiphone přidává do svého katalogu dva speciální modely kytar s označením Les Paul Tribute „Prizm“ Plus Outfit a Dot Deluxe Ltd. v netradičních odstínech transparentních laků. Oba nástroje jsou postaveny z kvalitních materiálů a v segmentu el. kytar patří k tomu nejlepšímu, co tato oblíbená asijská značka může v současné době nabídnout.

Les Paul Tribute „Prizm“ Plus má mahagonový korpus s javorovým topem potaženým fládrovahou dýhou (kvalita AAA) v barvě Rainbow, mahagonový lepený krk o profilu 1960 SlimTaper D doplňuje hmatník ze dřeva pau ferro osazený 22 pražci medium jumbo.

Elektronika sestává z dvojice humbuckerů Gibson '57 Classic/'57 Classic Plus s magnety Alnico II a čtyřžílovými vývody, umožňujícími pomocí push/pull tónových clon s kondenzátory Mallory zapojovat jejich cívky v sériovém nebo paralelním modu. Hardware tvoří struník Stopbar s vertikálně uzamykatelnou kobylkou LockTone Tune-o-matic, uzamykatelné strojky Grover LT a popruhové zámky.

Stejný typ struníku a kobylky najdeme také u limitované edice pololubového javorového modelu Dot Deluxe Ltd., jenž vychází ze slavného Gibsonu ES-335 a bude dostupný v transparentních odstínech Aquamarine a Blueburst. Z identických materiálů jako u LP „Prizm“ je i krk a hmatník, který je tentokrát proveden bez ozdobných lemovek hran a lichoběžníkové značky nahradily tečky (odtud název Dot).

Kytara disponuje dvěma humbuckery Epiphone Alnico Classic/Classic Plus se zvukovým charakterem starších snímačů Gibson PAF a ladění obstarávají strojky Grover Rotomatic s převodem 18:1. Cena Epiphonu Dot Deluxe Ltd. by se měla v Evropě pohybovat okolo 480 eur a Les Paul Tribute ‘Prizm’ Plus vyjde na cca 730 eur včetně pevného pouzdra.

Tagy epiphone Les Paul Tribute „Prizm“ Plus Dot Deluxe
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY