Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 31.05.2019 - 00:01

Epiphone Ltd. Ed. Lzzy Hale Signature Explorer Outfit

Necelý rok po debutu modelu Gibson Lzzy Hale Explorer Dark, navrženém pro Elizabeth Mae "Lzzy" Hale, zpěvačku a doprovodnou kytaristku americké hard rockové kapely Halestorm, přichází dceřiná značka Epiphone s finančně přístupnější alternativou v podobě limitované edice Lzzy Hale Signature Explorer Outfit.

Základem novinky ze série Signature Artist je mahagonový korpus s lepeným krkem z identického materiálu a pohodlným profilem Custom-C. Ebenový hmatník o radisu 12 palců nese 22 pražců medium jumbo, obdélníkové polohové značky z umělé perleti a ořech ze směsi GraphTech široký 42.7 mm. Menzura činí klasických 24.75 palce.

Kytara je osazena dvojicí firemních humbuckerů Alnico Classic PRO, které konstrukčně vycházejí z tradičních snímačů vyráběných Gibsonem v 50. letech, ale na rozdíl od předlohy využívají magnety Alnico V dodávající tónu modernější témbr a silnější výstupní signál. Humbuckery jsou ovládány třípolohovým switchem, samostatnými hlasitostmi a společnou tónovou clonou.

Struny kotví ve struníku Stopbar kombinovaného s kobylkou tune-o-matic LockTone, ladění obstarávají kvalitní strojky Grover Mini Rotomatic s perleťovými rondely a převodem 18:1. Veškeré kovové součásti mají zlatou povrchovou úpravu a v podobném provedení je také pickguard.

Limitované edice Epiphone Lzzy Hale Signature Explorer Outfit bude dostupná v bílém lesklém laku Alpin White a v ceně cca 850 dolarů je zahrnuto pevné pouzdro. Samozřejmostí je certifikace.

Tagy epiphone Epiphone Ltd. Ed. Lzzy Hale Signature Explorer Outfit
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY