Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 20.04.2015 - 01:01

Epiphone Tommy Thayer White Lightning: bílý blesk kytaristy z Kiss

Firma Epiphone, dceřinná společnost Gibsonu, poslední dobou razantně posiluje svou nabídku nástrojů prémiové divize Limited Edition. Po signovaných řadách Lee Malia, Joe Bonamassa nebo Slash přibyl v katalogu výrobce už druhý model kytaristy Tommyho Thayera z glamrockových Kiss. Novinka nesoucí označení Epiphone Tommy Thayer White Lightning Les Paul LTD je další variací na nestárnoucí Gibson LP ovšem v nadstandardní úpravě.

Mahagonový korpus s javorovým topem společně s lepeným mahagonovým krkem je léty prověřená a stále velmi oblíbená kombinace materiálů, stejně jako palisandrový hmatník, který je osazen 22 jumbo pražci. Menzura činí klasických 628 mm.

Nástroj bude vyráběn v luxusním bílém metalizovaném laku se sedmivrstvou ozdobnou výložkou horních hran korpusu. Veškeré kovové části včetně pickguardu, přepínače, krytu pro šroub táhla krku a rámečků snímačů jsou pochromovány, což ještě více umocňuje elegantní design White Lightningu.

Kytara je vybavena dvojicí humbuckerů Seymour Duncan SH4 Jeff Beck - kobylkovým v bílé barvě a krkovým v kovovém chromovaném pouzdru. Ovládání snímačů sestává ze známého třípolohového páčkového switche a samostatných potenciometrů hlasitostí a tónových clon. Mechaniku tvoří struník s kobylkou tune-o-matic LockTone a uzavřené ladicí strojky od firmy Grover.

Epiphone Tommy Thayer White Lightning Les Paul bude dodáván v kompletu se stylovým pevným kufrem v bílé barvě, kvalitním koženým pásem a certifikátem autenticity. V evropských obchodech se nástroj objeví v průběhu května a předpokládaná cena na českém trhu by neměla překročit hranici 18 tisíc korun.

Tagy epiphone
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY