Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 10.04.2015 - 01:01

Eric Johnson Tone Capsule pro komba Roland Blues Cube

Poměrně krátce po premiéře nových komb Roland Blues Cube Artist přichází japonský výrobce s další inovací těchto aparátů. Zástupci firmy se spojili s kytaristou Ericem Johnsonem a společně s jeho technikem a servismanem Billem Webbem modifikovali 80-ti wattovou verzi komba přesně dle Johnsonových požadavků. Výsledkem jejich spolupráce je zásuvný modul Roland Eric Johnson Tone Capsule, který představuje výrazný upgrade pro sérii Blues Cube.

EJ Tone Capsule svým tvarem připomíná zmenšenou výkonovou elektronku, ale v tomto případě se jedná o polovodičovou technologii, která ve spojení s původním obvodem Tube Logic mění zvukovou charakteristiku aparátu. Modul jednoduše zastrčíte do patice umístěné ve spodní části šasi komba a modifikace je hotová.

Základní čistý kanál komba Blues Cube získá po zapojení kapsle větší průraznost, dynamiku a lampovou kompresi. Jako zvuková předloha zde sloužilo Johnsonovo oblíbené vintage kombo Fender Deluxe Reverb. Zkreslený kanál, postavený na bázi 100-wattového Marshallu Super Lead z roku 1969, upraveného Billem Webbem, se vyznačuje masivním a pevným tónem s dlouhým sustainem a příjemným atakem.

Úpravy se dotkly i obvodů spojených s funkcí Tone (posílení vyšších středů) a analogového reverbu, který má nyní měkčí a hřejivější zvuk, připomínající sound starých pružinových hallů z konce šedesátých let. Vstupní obvod zesilovače a jeho efektová smyčka si také skvěle rozumí s krabičkami.

Podle Johnsonových slov je modifikované kombo Blues Cube Artist EJ TC pravděpodobně nejlepším tranzistorovým aparátem, na který kdy hrál, což je od známého zvukového puristy obrovské ocenění. Modul EJ Tone Capsule by se na americkém trhu měl začít prodávat za cenu 299 dolarů. Evropské ceny ještě nebyly stanoveny.

Tagy ROLAND Cube-80GX
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY