Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 15.06.2015 - 00:01

ESP slaví limitovanou sérií kytar ESP LTD EC-2015

Renomovaný výrobce kytar a baskytar, společnost ESP, letos slaví 40 let od svého založení a jako připomínku tohoto kulatého výročí zařadila do výrobního katalogu své dceřiné firmy LTD exkluzivní model kytary nesoucí označení ESP LTD EC-2015.

Nástroj, patřící do typové řady Eclipse, jejíž tvar je inspirován nestárnoucím Gibsonem Les Paulem, má mahagonový korpus s frézováním zadní strany pro pohodlnější hru, javorový top s výraznou obláčkovou kresbou zajišťuje dostatečně bohatou projekci vyšších frekvencí a lepený mahagonový krk má tenký a rychlý U profil.

Ebenový hmatník s radiusem 350 mm nese 24 jumbo pražců typu XJ, oktáva je vyznačena perleťovým blokem s nápisem LTD 2015 a na hlavě s ozdobnou výložkou najdeme nápis EC Anniversary. Syntetický nultý pražec má šířku 42 mm a menzura činí 24.75 palce.

Mechaniku tvoří struník a kobylka Tonepros Locking TOM a šestice zamykacích ladicích strojků LTD. Kytara je osazena aktivními snímači EMG - kobylkovým humbuckerem EMG 57 a krkovým EMG 66, které jsou uzavřeny v kovových pouzdrech s černě chromovaným povrchem. K ovládání slouží dva samostatné potenciometry hlasitosti, společná tónová clona a třípolohový přepínač. Šachta pro 9V baterii je umístěna na zadní straně těla.

Výroční edice ESP LTD EC-2015 bude vyráběna v limitované sérii čítající 300 kusů. Nástroj je nabízen pouze v transparentním černém laku Black Satin a kromě certifikátu je dodáván i s luxusním pevným kufrem. Tento výjimečný model lze nyní pořídit i v ČR a to za necelých 40 000 Kč.

Tagy ESP
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY