Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 19.05.2015 - 00:01

Evropská série PRS SE 30th Anniversary Custom 24 LTD

Velmi oblíbený model kytary PRS Custom 24 v tomto roce slaví už třicáté výročí od svého vzniku a tak asi příliš nepřekvapí, že se firma Paul Reed Smith letos rozhodla v rámci oslav nabídnout několik sérií nástrojů, jenž z Customu 24 přímo vycházejí. Jednou z těchto řad je i speciálně pro Evropu určená limitovaná edice PRS SE 30th Anniversary Custom 24 LTD, která představuje mnohem finančně dostupnější alternativu k poměrně drahým originálům.

Korpus nástroje je vyroben z mahagonu s vrchní klenutou javorovou deskou na níž je nalepena javorová dýha s výraznou kresbou. Javorový krk se subtilnějším a pocitově širším profilem Wide Thin nese palisandrový hmatník s 24 pražci. Výroční série má oproti klasickému Customu lehce pozměněný design typických polohových značek v podobě letících ptáků a kromě toho i ozdobné lemování hmatníku. Menzura je shodná s většinou nástrojů značky PRS, tedy 25 palců.

Kytara je osazena dvojicí osvědčených humbuckerů SE HFS Treble (kobylka) a SE Vintage Bass (krk), doplněnou třípolohovým nožovým přepínačem, potenciometrem hlasitosti a tónovou clonou s funkcí push/pull umožňující rozepínání cívek u obou snímačů.

Mechaniku tvoří patentované masivní tremolo PRS uchycené k tělu šesti šrouby a chromované uzavřené ladicí strojky. Podle informací výrobce jsou pouze pro evropský trh určeny varianty v transparentních lacích s odstíny Whale Blue, Orange, Black Cherry, Gray Black, Cherry Sunburst a Trampas Green.

Cena za PRS SE 30th Anniversary Custom 24 LTD by neměla přesáhnout částku 900 Euro. Každá barevná verze této limitovaná edice má být vyrobena v sérii čítající 100 kusů, což vzhledem k velikosti evropského trhu není nijak závratné číslo. První exempláře se v obchodech objeví v krátké době, tak dlouho neváhejte.

Tagy PRS
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY