Evropské limitky PRS Maple Ltd Custom 24 SE

Fanoušci značky Paul Reed Smith se brzy dočkají další limitované edice kytar určené výhradně pro evropský trh. Speciální modelová série PRS Maple Ltd Custom 24 SE s hmatníky z velmi světlého výběrového javoru bude nabízena v šesti transparentních lacích Tri-Colour Sunburst, Sapphire, Purple Burst, Grey Black, Fire Red Burst a Vintage Sunburst.

Základem korpusu je mahagonový masiv s horní javorovou deskou, na níž je nalepena javorová dýha s výraznou plamínkovou kresbou. Z javoru je i krk s moderním profilem Wide Thin a saténovým povrchem a také hmatník s 24 jumbo pražci, ozdobnou černou lemovkou hran a černými intarziemi letících ptáků.

Struny jsou ukotveny v klasickém vibratu PRS PT uchyceném k tělu šesti vruty a ladění obstarávají spolehlivé strojky PRS SE. Veškeré kovové komponenty mají niklovou úpravu. Přenos zvuku zajišťuje dvojice firemních humbuckerů 85/15 S v provedení zebra, doplněné třípolohovým přepínačem, společnou hlasitostí a tónovou clonou s push/pull rozepínáním cívek snímačů.

Limitovaná evropská série kytar PRS Maple Ltd Custom 24 SE bude čítat celkem 600 kusů (každý barevný odstín v počtu 100 nástrojů) a podle informací výrobce se jejich cena nemá lišit od standardní verze Custom 24 SE, která je na českém trhu dostupná za částku cca 22 600 Kč včetně polstrovaného pouzdra.