Evropské limitky PRS SE Satin Quilt Stealth

Společnost Paul Reed Smith připravila pro fanoušky značky další limitovanou edici kytar z finančně dostupné série SE, určenou výhradně pro evropský trh. Kolekce s označením SE Satin Quilt Stealth zahrnuje celkem osm modelů, jejichž společným jmenovatelem je elegantní barevné provedení Grey Black Quilt.

Verze Custom 22, Custom 24, Custom 24 Lefty, Custom 24 Floyd, sedmistrunný SVN, barytonový 277 Semi-hollow s prodlouženou menzurou a signované varianty Marka Tremontiho a Zacka Myerse disponují mahagonovým korpusem s bombírovaným javorovým topem potaženým dýhou s obláčkovou kresbou.

Mahagonový krk se subtilnějším profilem Wide Thin plus zadní část těla a luby jsou stříkány černým lakem s matovým povrchem, ebenové hmatníky s ptačími polohovými značkami nesou 22 nebo 24 (dle konkrétního modelu) jumbo pražců a hardware má niklovanou úpravu.

Modely Custom a SVN jsou osazeny humbuckery PRS SE 85/15, pololubový 277 Semi-hollow využívá dvojice single coilů Soapbar, u PRS SE Tremonti byly použity signované snímače a v případě nástroje Zacha Myerse s masivnějším krkem Wide Fat jsou to osvědčené typy 245 Treble/245 Bass.

První kousky z limitované edice PRS SE Satin Quilt Stealth se už začínají objevovat na pultech evropských obchodů a ceny se pohybují v následujících relacích: Custom 22, Custom 24, 277 Semi-hollow, SE Tremonti a Zack Myers - cca 900 eur, Custom 24 Lefty a SVN - cca 950 eur a Custom 24 Floyd - cca 1 050 eur.