Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 15.01.2020 - 12:00

Fender American Acoustasonic Stratocaster s akustickými i elektrickými mody

Přesně rok od premiéry netradičního elektroakustického modelu Acoustasonic Telecaster přichází Fender s obdobně řešeným nástrojem s liniemi klasického stratu. Novinka nesoucí označení American Acoustasonic Stratocaster je vybavena třícestným snímacím systémem v kombinaci s patentovanou technologií SIRS (Stringed Instrument Resonance System) a oproti předchůdci nabízí rozdílné emulace akustických i elektrických kytar.

Dutý mahagonový korpus s tradičním stratocasterovským frézováním hran doplňuje přední ozvučnice z výběrového smrku sitka, šroubovaný krk z jednoho kusu mahagonu s profilem Modern Deep-C a výztuhou Bi-Flex je kombinován s ebenovým hmatníkem o radiusu 12 palců (305 mm), osazeným 22 středně silnými pražci a ořechem ze směsi Graph Tech TUSQ širokým 42.86 mm.

Menzura dlouhá 25.5 palců (648 mm) se neliší od většiny el. kytar z produkce Fenderu, takže hráči navyklí na tyto nástroje by neměli mít s přechodem na Acoustasonic problém. Struny jsou pomocí kolíčků ukotveny v ebenové základně kobylky a přes kompenzované sedlo míří do celokovových firemních strojků s uzavřenou mechanikou.

Pod kompenzovaným kobylkovým sedlem je usazen piezo snímač Fishman doplněný enhancerem a magnetickým single-coilem Fender Acoustasonic Noiseless N4. Obvod Acoustic Engine nabízí celkem deset zvukových modů, přinášejících charakter různých typů nástrojů, a technologie SIRS zaručuje dynamický a reálný projev i při hře bez zesilovače.

Celý systém je ovládán pětipolohovým switchem, hlasitostí a multifunkčním potenciometrem Mod s přepínáním voicingů (A/B) a nastavením jejich vzájemného poměru. Aktivní elektronika s baterií dobíjitelnou přes micro-USB port umístěný v destičce jackového výstupu umožňuje vybírat z následujících režimů:

Electric (pozice 1): mod A – Fender Electric Fat/Semi-Clean, mod B –  Fender Electric Dirty
Acoustic & Electric (pozice 2): mod A – Engelman Spruce/Rosewood Dreadnought, mod B – Fender Electric Clean
Percussion + Enhanced Harmonics (pozice 3): mod A – Sitka Spruce/Rosewood Auditorium, mod B – perkusivnější atak + bohaté harmonické
Alternative Acoustics (pozice 4): mod A – Sitka Spruce/Walnut Small Body Short Scale, mod B – Sitka Spruce/Mahogany Americana Dreadnought
Core Acoustics (pozice 5): mod A – Sitka Spruce/Mahogany Dreadnought, mod B – Sitka Spruce/Rosewood Concert Slotted Headstock

Fender American Acoustasonic Stratocaster bude dostupný v povrchových úpravách 3-Color Sunburst, Black, Dakota Red, Natural a Transparent Sonic Blue krytých polyesterovým saténovým lakem. Oficiální evropská cena se má pohybovat pod hranicí 2000 eur včetně polstrovaného pouzdra.

Tagy Fender Fender American Acoustasonic Stratocaster
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY