Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 05.10.2019 - 12:00

Fender Andy Summers Monochrome Strat

Nejnovější signovaný Stratocaster kytaristy The Police Andyho Summerse nese netradiční černobílou grafiku, která připomíná, že kromě kytary je Summersovou vášní také fotografování. Fender Andy Summers Monochrome Strat byl navržen ve spolupráci s renomovaným výrobcem fotoaparátů Leica a o výrobu se v dílnách Custom Shopu postaral špičkový kytarář Dennis Galuszka, což mimo jiné značí, že cena nebude lidová.

Korpus pokrytý speciální vrstvou, zobrazující koláž ze Summersem pořízených snímků, je lepen ze dvou kusů výběrové olše, na lubech najdeme červenou linku odkazující na foťáky Leica řady M a pro stavbu krku stříkaného saténovým polyuretanem byl vybrán příčně řezaný javorový masiv s pohodlným profilem 1963 "C".

Hmatník z identického materiálu má kulatější radius 7.25 palců, 21 středně silných pražců Medium Vintage 50085 doplňuje kostěný ořech s šířkou 42 mm, orientaci usnadňují klasické kulaté značky v černé barvě, 15. poloha je vyznačena červenou tečkou (opět odkaz na firmu Leica) a stylovou grafiku nese také hlavice nástroje.

Přenos zvuku zprostředkovává trojice ručně vinutých single coilových snímačů Custom Shop Hand-Wound '60s Strat SC ovládaných standardně zapojeným pětipolohovým přepínačem, společnou hlasitostí a dvěma tónovými clonami se speciálními krytkami. Elektronika je usazena v průhledném pickguardu.

Hardware tvoří lety osvědčené vibrato Synchronized s šesti kotvícími šrouby a kameny z ocelového plechu, na hlavici najdeme celokovové ladicí vintage strojky a srážeč strun E, H. Stejně jako u starších Stratocasterů je šroub výztuhy umístěn na patkové straně krku. Cena sběratelského Fenderu Andy Summers Monochrome Strat, jenž se na trh dostane v počtu 50 kusů, byla nastavena na 12 500 dolarů včetně luxusního pouzdra, popruhu, certifikace atd.

Tagy Fender Fender Andy Summers Monochrome Strat
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY