Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 18.05.2015 - 00:01

Fender Artisan Okoume: luxusní Strat a Tele z Custom Shopu

Divize Fender Custom Shop, kde zkušení kytaráři vyrábějí luxusní high-end nástroje, představující asi to nejlepší, co můžete v současné době od této legendární značky pořídit, představila novou sérii kytar z řady Artisan 2015. Prvními zástupci letošní série jsou modely Fender Custom Shop Artisan Okoume Stratocaster a Custom Shop Artisan Okoume Telecaster.

Oba nástroje mají korpus z afrického dřeva okoume (strom druhu Aucoumea klaineana, někdy označován jako angouma, gabon nebo combogala) a krky jsou vyrobeny z vybíraných kusů očkového javoru, který prošel tzv. roasted úpravou, jenž dává původně světlému dřevu elegantní, temně karamelový odstín.

Tělo Stratocasteru CS Artisan Okoume vychází z vintage modelu Strat 56, krk má masivnější profil 10/56 V a na hmatníku s radiusem 9.5 palce najdeme 21 subtilnějších pražců. Poziční značky jsou vyrobeny z pravé perleti a kostěný nultý pražec má šířku 42 mm.

Kytara je osazena trojicí ručně vinutých single coilů Custom Shop '69 HW a prostřední snímač má reverzní vinutí cívky pro zamezení brumu v mezipolohách. O ovládání se stará klasický 5-ti polohový nožový switch, potencimetr celkové hlasitosti a dvojice tónových clon (kobylka + střed a krk). Vintage kobylka s ocelovými kameny, ladicí strojky a veškeré další kovové prvky jsou provedeny ve zlatém chromu.


Technické specifikace Telecasteru Custom Shop Artisan Okoume jsou z velké části identické jako u Stratu, rozdílná je samozřejmě elektronika, kterou tvoří dva singly Custom Shop Hand-Wound '58 Tele ovládané třípolohovým přepínačem a potenciometrem hlasitosti a tónové clony.

Kobylka je typu RSD s výrazně tvarovanou základnou s vystouplými hranami a trojicí bronzových kamenů. Korpus i krk jsou stejně jako u Stratocasteru lakovány nitrolakem, který umožňuje dřevu dýchat a postupně dozrávat a má také velmi pozitivní vliv na barvu a sustain nástroje.

Stratocastery a Telecastery z řady Fender Artisan Okoume budou vyráběny pouze ve dvoutónovém čokoládovém sunburstu. K nástrojům je dodáváno kvalitní pevné pouzdro, certifikát pravosti, servisní nářadí, kabel a popruh. Máte rádi typický Fender sound, chcete špičkovou kvalitu a nástroj s výjimečným rodokmenem? Zkuste novou sérii z Fender Custom Shopu.

Tagy Fender Artisan
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY