Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 14.09.2019 - 12:00

Fender Custom Shop Eric Clapton Crossroads Blind Faith Telecaster

Společně se speciálními modely značek Gibson, PRS a Martin bude mít na blížícím se texaském festivalu Crossroads premiéru také signovaná sběratelská edice nástroje Fender Custom Shop Eric Clapton Crossroads Blind Faith Telecaster. Kytara je replikou nástroje, který Clapton použil např. na koncertě s all-star bandem Blind Faith, konaném v roce 1969 v londýnském Hyde Parku.

Originální verze kytary se z pohledu značky rozhodně nedá zařadit mezi standardní modely – nástroj je výsledkem modifikace z konce šedesátých let, kdy se Clapton rozhodl ke korpusu Custom Telecasteru 1964 připojit krk z oblíbeného „Brownie“ Stratocasteru z roku 1956, čímž vznikla kombinace, kterou v různých provedeních můžeme najít v současné nabídce některých butikových firem.

Stejně jako u předlohy je korpus repliky tvořen dvěma kusy olšového masivu s bílými výložkami hran, javorový krk s profilem Soft-V doplňuje hmatník z identického materiálu s kulatějším vintage radiusem 7.25 palců, 21 subtilnějšími pražci a kostěným ořechem o šířce 42 mm.

Zvuk přenáší dvojice single coilových snímačů Fender CS '63 Tele s ručně vinutými cívkami a tradičně koncipovaná elektronika sestává z třípolohového přepínače, potenciometru hlasitosti a tónové clony. Struny jsou ukotveny skrz tělo, procházejí vintage kobylkou s vaničkovou základnou osazenou trojicí válečkových kamenů a končí ve firemních ladicích strojcích typu VTM.

Limitovaná edice Fender Custom Shop Eric Clapton Crossroads Blind Faith Telecaster, postavená kytarářem Toddem Krauseem, bude dostupná v patinované burstové úpravě Journeyman Relic s tenkou vrstvou nitro laku. V nepříliš přívětivé ceně 11 999 dolarů je zahrnuto luxusní pevné pouzdro Custom Crossroads, certifikace a další doplňky. Na trhu by se mělo objevit pouze 50 kousků, část peněz z prodeje zamíří na konto rehabilitačního centra Crossroads Center založeného Ericem Claptonem.

Tagy Fender Fender Custom Shop Eric Clapton Crossroads Blind Faith Telecaster
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY