Fender GB Twin Reverb: kombo George Bensona

Firma Fender pokračuje ve spolupráci s ikonou jazzové kytary Georgem Bensonem, kterému v minulosti vyrobila speciální edici aparátů GB Hot Rod Deluxe, patřící do řady Artist Signature. Zatím poslední novinkou s podpisem tohoto kytarového mága je dvoukanálové 85-ti wattové kombo GB Twin Reverb, vycházející z legendárního celolampového modelu Twin Reverb Blackface, s dvojicí reproduktorů Jensen a kanály Normal a Vibrato.

Kabinet je na rozdíl od většiny jiných aparátů vyroben z masivní borovnice, koncový stupeň využívá čtveřice výkonových elektronek 6L6, dodávající čistému zvuku maximální projekci s pevnými a konkrétními basy a v předzesilovači najdeme vedle trojice známých lamp 12AX7 také elektronku 12AY7, která je umístěna na vstupu prvního kanálu.

Tato modifikace umožňuje dosáhnout brilantního soundu s příjemně zakulacenými výškami a komplexními středy. Daný kanál je také odolnější proti nežádoucímu zkreslení. Dva 12-ti palcové reproduktory Jensen Tornado s rychlým atakem a citlivou dynamickou odezvou jsou osazeny lehkými neodymiovými magnety, což napomohlo ke snížení hmotnosti komba o téměř 7 kg.

Kanál Normal disponuje dvěma vstupy, přepínačem Bright pro zvýraznění vyšších frekvencí, hlasitostí a třípásmovými korekcemi. Identicky vybavený je i kanál Vibrato, kde navíc najdeme ovladače Speed a Intensity a nabídku hlavního panelu uzavírá potenciometr Reverb. Oba efekty jsou přepínatelné footswitchem, jehož vstup je umístěn na zadní části šasi společně se spínači Power/Standby a výstupem pro externí reprobox. Fender GB Twin Reverb bude vyráběn v decentní černošedé kožence a v Evropě se objeví v průběhu dubna za cenu okolo 1 800 Euro.

Pokud od svého aparátu vyžadujete především špičkový čistý sound, kterým jsou Twiny od Fenderu skutečně vyhlášené a máte rádi sound George Bensona, tak exkluzivní model s celkem únosnou váhou cca 25 kg (klasické Twiny s překližkovým boxem a repry tradiční konstrukce váží mnohdy i 33 kg) rozhodně vyzkoušejte. Cena komba sice není nejnižší, ale v tomto případě si pořizujete etalon s nezaměnitelným charakterem, díky kterému se Fender Twin řadí k zesilovačům s nestárnoucí koncepcí a zvukem.

Tagy: