Fender, Gibson, PRS: jaký typ kytary si vybrat?

Současná nabídka trhu je v oblasti elektrických kytar (a nejen jich) natolik široká, že mladého eléva toužícího po novém nástroji staví před zásadní problém: Jaký typ kytary si vybrat, aby mi vyhovoval nejen po vizuální, ale také po ergonomické a zvukové stránce? Design je samozřejmě věcí individuálního vkusu, druhý problém řeší až fyzické seznámení s daným modelem a na třetí část otázky se pokouší odpovědět přiložené video.

V testu si můžete poslechnout modely Fender Stratocaster Custom Shop John English 59 Relic, Gibson Les Paul HR 1959 VOS a Paul Reed Smith McCarty #28/50, což vzhledem k jejich cenám nejsou zrovna nástroje pro začínající muzikanty, nicméně všechny kytary poměrně jasně demonstrují charakteristické zvukové vlastnosti dané typové kategorie.

Záznam je tedy spíš určitým vodítkem, díky kterému si mladý kytarista může udělat rámcovou představu o tom, jak zní mahagonový humbuckerový Les Paul v porovnání s olšovým singlovým Stratem nebo moderněji koncipovaným PRS s rozpínatelnými cívkami a podle toho směrovat svůj zájem při návštěvě hudebnin.

Tagy: