Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 14.10.2015 - 00:01

Fender Hellcat LTD: akustika nejen pro punkery

Nejnovější album kalifornských punkerů Rancid Honor Is All We Know připomíná společnost Fender také novým typem signované akustické kytary Fender Hellcat LTD, která se řadí mezi podpisové modely zpěváka a kytaristy Tima Armstronga. Nástroj v exkluzivním zeleném laku Honor Green vychází z původní akustiky Fenderu z šedesátých let, kterou frontman Rancid používal při tvorbě většiny skladeb své kapely.

Přední ozvučná deska korpusu ve tvaru Concert je vyrobena z mahagonového masivu a laminovaný mahagon byl použit i na luby a zadní desku těla. Javorový krk s příjemným C profilem je osazen palisandrovým hmatníkem s radiusem 300 mm s 19 subtilnějšími vintage pražci a polohovými značkami v podobě koček a lebek.

Nultý pražec ze syntetické kosti ( Graph Tech NuBone ) má šířku 42.9 mm, menzura činí 643 mm a krk je ošetřen bezbarvým urethanovým lakem v saténové úpravě, která umožňuje rychlý pohyb palce levé ruky při výměně poloh.

Kompenzovaná kobylka s palisandrovou základnou je opět z odolné syntetické směsi Graph Tech NuBone a otevřené ladicí strojky ve vintage stylu mají plastové rondele v barvě slonové kosti. O přenos signálu se stará osvědčený systém Fishman Isys III doplněný aktivním předzesilovačem s ovladadači Volume a Tone a ladičkou.

Nové akustiky Fender Hellcat LTD Honor Green budou vyrobeny v limitované edici čítající 250 kusů. Parta muzikantů v čele s Timem Armstrongem jsou sice pravověrní punkeři, ale to zvuk Hellcatů nijak stylově neohraničuje a nástroj můžete s úspěchem využít v popu, folku, rocku, blues a dalších žánrech. Cena nástroje by se měla pohybovat okolo 12 000 Kč.

Tagy Fender
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY