Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 20.09.2019 - 00:01

Fender Lincoln Brewster Stratocaster: klasika s moderními prvky

Nabídku signovaných nástrojů Fender posílil nový model Stratu, u jehož zrodu stál americký kytarista, zpěvák a skladatel Lincoln Brewster. Nástroj, nesoucí prozaické označení Lincoln Brewster Stratocaster, kombinuje tradiční konstrukci s moderními prvky včetně modifikované elektroniky se špičkovými snímači DiMarzio a integrovaným preampem s flexibilním boostem.

K jasanovému tělu je přes ergonomický spoj, umožňující pohodlnější přístup k vyšším polohám, přišroubován javorový krk s profilem Soft V. Hmatník ze stejného materiálu s proměnlivým radiusem 9.5 až 14 palců nese 22 pražců medium jumbo a ořech ze syntetické kosti o šířce 42.8 mm.

Kytara využívá bezšumové single coily DiMarzio řady Area s upraveným magnetickým polem a zvukem blízkým starším snímačům Fender z 50. a 60. let. Kobylková verze Area 61 a střední plus krková varianta Area 58 jsou doplněny standardním pětipolohovým přepínačem a trojicí potenciometrů s pozměněnými funkcemi.

Potenciometr společné hlasitosti osazený okruhem Treble Bleed disponuje push/pull přepínačem aktivujícím frekvenčně neutrální booster se zdvihem +10 dB, první clona byla nahrazena mid-boost levelem přidávajícím do signálu středová pásma a druhá tónová clona je napojena na kobylkový snímač.

Struny kotví ve dvoupivotovém vibratu s ocelovými kameny, opatřeným zásuvnou hřídelí (bez závitu), jejíž usazení v šachtě základny je regulovatelné pomocí inbus šroubu. Ladění obstarávají firemní vintage strojky s uzamykatelným mechanismem.

Fender Lincoln Brewster Stratocaster je vyráběn v efektním odstínu Aztec Gold a elektronika se snímači je upevněna v bílém jednovrstvém pickguardu. Cena na českém trhu se bude pohybovat okolo 51 700 Kč včetně kvalitního pevného pouzdra.

Tagy Fender Fender Lincoln Brewster Stratocaster
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY