Fender Mod Shop: sestavte si svůj nástroj snů

Kytary stavěné podle požadavků zákazníka byly u Fenderu doposud výhradně doménou prémiové divize Custom Shop a tomu samozřejmě odpovídaly i finanční částky, které několikanásobně převyšovaly ceny sériově vyráběných nástrojů. Firma se nyní rozhodla tuto marketingovou mezeru zaplnit a výsledkem je nový web Fender Mod Shop, kde si muzikant může nakonfigurovat nástroj podle svého vkusu a potřeby.

Kytary a baskytary z Mod Shopu budou vyráběny v americké centrále společnosti v kalifornské Coroně a ceny jednotlivých modelů mají začínat na částce 1 649 dolarů. Objednávku můžete učinit samostatně nebo přes některého z prodejců a nástroj by měl dorazit do 30 dnů. V základní nabídce se objeví 8 konfigurací Telecasteru, 9 konfigurací Stratocasteru a basy Precision a Jazz Bass, každá v 5 konfiguracích. K výběru budou pravo i levoruké modely, korpusy z jasanu jsou v transparentních úpravách Burst a pro olšová těla jsou připraveny laky v klasických barvách.

Kompletní specifikace, podle kterých si můžete sestavit svůj nástroj, jsou následující: hmatník - javor nebo palisandr, pickguard - Gold Anodized 1 vrstva, Tortoise Shell 4 vrstvy, Aged White Pearl 4 vrstvy, Mint Green 3 vrstvy, Parchment 3 vrstvy a Black 3 vrstvy, barvy - Black, Vintage Blonde, Olympic White, Lake Placid Blue, 2-colour Sunburst, 3-colour Sunburst, Candy Apple Red, Daphne Blue a Surf Green.

Snímače se budou lišit v závislosti na vybraném modelu. Telecaster - Texas Special, 4th Generation Noiseless, Vintage 1952 Tele, American Series. Stratocaster – American Series s možností kobylkového Shawbuckeru, 4th Generation Noiseless s možností Shawbuckeru, Texas Special. Precision Bass – Pure Vintage '58 P Bass, Pure Vintage '63 P Bass, American Series P Bass. Jazz Bass – Pure Vintage '64 J Bass, 4th Generation Noiseless, American Series J Bass.

Pro kytary jsou určeny zamykatelné ladicí strojky Fender Modern Locking nebo klasické American Standard a kobylky American Standard nebo American Deluxe v chromované nebo zlaté úpravě. Baskytary budou vybaveny chromovanými mechanikami a kobylkami American Standard. Objednat lze samozřejmě i pevné plastové pouzdro Fender ABS.

Tagy: