Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 23.12.2019 - 00:01

Fender Rarities Flame Maple Top Stratocaster HSS Thinline

S blížícím se koncem roku míří do finále i letošní speciální edice nástrojů řady Limited Rarities Collection, jejíž zástupce firma Fender distribuuje v měsíčních intervalech. Posledním kouskem této produktové série je Rarities Flame Maple Top Stratocaster HSS Thinline vyrobený z prémiových a pro kytary typu Strat méně tradičních materiálů.

Polodutý korpus s F výřezem evokujícím Telcaster Thinline má mahagonovou základnu kombinovanou s topem z fládrovaného javoru, pro stavbu krku s plnějším profilem Modern "Deep C" byl vybrán palisandrový masiv a ze stejného materiálu je i hmatník o radiusu 9.5 palců osazený 22 středně silnými pražci a kostěným ořechem.

Kobylkovému humbuckeru Custom Double Tap sekundují střední a krkový single coil Custom Shop 69 Strat a kromě standardních ovladačů v podobě pětipolohového switche, hlasitosti a dvojice tónových clon je v potenciometru volume integrován přepínač S-1 aktivující zadní cívku humbuckerového snímače.

Hardware sestává z dvoupivotového vibrata Synchronized s ocelovými kameny a zasouvací bezzávitovou hřídelí a na hlavici najdeme celokovové strojky Fender Standard s uzavřenými mechanikami. Kovové součásti mají chromovanou úpravu.

Fender Rarities Flame Maple Top Stratocaster HSS Thinline bude dostupný v transparentním laku Violin Burst kombinovaným s bílým třívrstvým pickguardem. Česká cena byla nastavena těsně pod hranicí 65000 Kč včetně luxusního pevného pouzdra.

Tagy Fender Fender Rarities Flame Maple Top Stratocaster HSS Thinline
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY