Fender Squier Contemporary Active Jazzmaster HH ST: báječná kytara na baterky
Squier od slov rychle přešel k činům. První modely z nové série Contemporary už jsou i na českém trhu. Z těch jsem otestoval Squier Contemporary Active Jazzmaster HH ST.
Fendery s aktivními snímači pro mě vždycky byly zničená a strašlivá forma života a Jim Root zvíře. Jak ho vůbec může napadnout pohřbít něco tak rajcovního jako Fenderův pověstný skleněný zvuk? Pak jsem si ze zvědavosti chvilku pochoval nejnovější přírůstek do Squierovic chudšího příbuzenstva a opustil mě smysl pro kritiku.
Hmatník jsem zkoušel s naraženým ukazovákem, který jsem ještě úplně nedoléčil. Chvílemi to pravda zabolelo. Jinak zploštělý krk s nízkými pražci kladl jen symbolický odpor stejně jako obliny lehkého topolového těla a jednoduchá gibsonovská kobyla. K tomu dva poťáky, přepínač a šmytec. Naprosto ideální náčiní pro začínajícího shreddera.
Sebe ani 12V baterií napájené tovární snímače jsem čistým zvukem nechtěl dlouho trápit. Přesto jsem žasl, že ty dva černé aktivní monolity z topolu vytáhnou tolik z fenderovského zvuku a že je to slyšet i při hodně velkých zkresleních. Squier je sice podobný Otesánek jako srovnatelně drahý Jackson JS22-7 Dinky RW SB a gain žere jako nezavřený, ale za ten krásně štiplavý zvuk mu to ještě rádi prominete. Zvlášť pokud se vám na běžných Superstratech líbí všechno až na ten tvar.
Fender Squier Contemporary Active Jazzmaster HH ST je lákavý pro každého metalového maniaka, které odrazují děsivě precizní Ibanezky a z Jacksonek a ESP-LTD by si vybral tak krk a někdy tělo. Tento podstatně zjednodušený Jazzmaster je důrazná, osobitá, rychlá kytara a s neomezeným přístupem do všech poloh, jíž osadit aktivními snímači nutně neznamená ji zprasit. Naopak jde o špičkový levný nástroj, který znalce potěší a začátečníkovi hodně ulehčí první cvičení. Nakonec se tedy s Jimem Rootem shodneme.
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.