Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 09.05.2019 - 00:01

Flexibilní EHX Bass Mono Synth

Electro Harmonix představil pedálový basový syntezátor Bass Mono Synth nabízející celkem 11 programovatelných režimů pokrývajících široké zvukové spektrum počínaje emulacemi vintage synthů přes modernější rejstříky s masivními spodními pásmy až po netradičněji orientované presety s výraznou pulsní vlnou.

K dispozici jsou mody Laser - výrazná pulsace, X-Fade - zvuk string synthu, Acid - reminiscence na Roland TB-303, Cosmic - agresivně znějící mod s jemnou modulací, Sub - oktávový synth, Growl - perkusivní sound, Wub - pulsace s modulační filtrací, Unison - plný tón připomínající vrstvení hlasů u polysynthů, Twin - organický průrazný zvuk, Spectre - synth s nastavitelnou frekvencí a Oblivion - masivní hřejivý tón s modulací.

Ovládání sestává z potenciometrů Dry a Synth nastavujících hlasitost signálových větví na výstupu Synth Out a jejich vzájemný mix, knoflík Sens ovlivňuje citlivost vstupního okruhu s reakcí na dynamiku a funkce Ctrl mění různé parametry, které jsou přednastaveny v závislosti na zvoleném zvukovém modu.

Krabička je kromě vstupního jacku a dvojice výstupů Dry/Synth osazena také vstupem pro externí expression pedál, napájení obstarává adapter a footswitch Bypass je zapojen v bufferovaném režimu. Pro optimální fungování synthu jej výrobce doporučuje zařadit na začátek efektového řetězce.

Bass Mono Synth umožnuje u každého režimu uložit jeho nastavení a následně ho aktivovat pomocí nášlapného přepínače Preset, tlačítko slouží také k návratu do továrního nastavení. Oficiální cena se v českých obchodech pohybuje okolo hranice 3 600 Kč včetně firemního adapteru EHX 9.6DC-200BI.

Tagy Electro Harmonix EHX Bass Mono Synth
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
TOPlist