Gear Tour: Andy Sneap, kytarista Judas Priest (turné Invincible Shield 2024)
Renomovaný britský producent Andy Sneap, jenž stál u zrodu alb kapel Machine Head, Opeth, Testament, Arch Enemy, Kreator, Megadeth, Fear Factory a mnoha dalších představitelů metalových žánrů, je také uznávaným kytaristou, což potvrzuje mimo jiné postem koncertního hráče u legendárních Judas Priest, kde nahrazuje Glenna Tiptona trpícího Parkinsonovou nemocí. Sneap se účastní i šňůry k zatím poslednímu albu Judas Priest Invincible Shield, na jejíž norimberské zastávce kapelu zastihl tým firmy Klotz, který s přispěním Sneapova technika zmapoval jeho pódiový gear.
Kytary
Fender Stratocaster – model se snímačovou konfigurací HH z roku 1992 v laku Olympic White s javorovým hmatníkem, vibratem Floyd Rose a kobylkovým humbuckerem DiMarzio Super Distortion.
Hamer Standard Explorer – verze z roku 1981, původně v červeném burstu přestříkaném černým lakem, stejně jako v případě ostatních kytar je u kobylky tune-o-matic instalován humbucker DiMarzio Super Distortion.
Jackson King V – nástroj s dvouoktávovým hmatníkem, vibratem Floyd Rose s tichými pružinami FU Tone a krkovým snímačem Seymour Duncan.
Jackson Randy Rhoads Flying V – varianta v bílém provedení s masivnějším profilem krku, 22 pražci a Floyd Rosem.
Gibson Explorer – starší exemplář z 80. let s javorovým topem v transparentním burstu, pevnou kobylkou tune-o-matic a struníkem TP-6 vybaveným dolaďovači.
Gibson Explorer – klasické bílé provedení z roku 2009, opět s tradičním hardwarem a kobylkovým humbuckerem DiMarzio Super Distortion. Na většině kytar najdeme kvalitní kožené popruhy z produkce německé firmy Richter.
Zesilovače a boxy
Sneap využívá hybridní systém tvořený profilerem Kemper a dvojicí stowattových hlav Marshall JCM 800 2203 z 80. let (jeden jako záloha), které jsou konstruktérem Danem Gowerem modifikovány na tříkanály (Clean, OD1, OD2) s vyšší úrovní gainu, přepínačem středů, plynule nastavitelným voicingem „Sneap Sweep“, dvojicí Masterů a ovladačem Depth ovlivňujícím nejnižší frekvence. Signál jde do dvou kabinetů Marshall 4x12 ukrytých za dekorační plachtou.
Efekty
Kromě rackového napaječe Radial Engineering, switcheru JX-44 od stejného výrobce, ladičky Korg Pitchblack X Pro, čtyřkanálového bezdrátového receiveru Shure AD4Q, wah modulu Dunlop Cry Baby DCR-2SR a kontroleru Kemper Profiler Remote jsou v rackovém šuplíku umístěny dva multiefekty Boss GT-1000 Core.
Pedalboard
V boardu má své místo line driver Radial Engineering SGI 44 spolupracující se zmíněným rackovým switcherem JX-44, noise gate Fortin Mini Zuul, Alexander Jubilee Silver Overdrive, MXR Micro Chorus M148, signovaný wah Morley MO-MT-AW Michael Amott a druhý MIDI kontroler Kemper Remote, sloužící k ovládání celého systému.
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.