Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 21.12.2019 - 08:00

Gear tour: Greg Koch

Famózní fusion kytarista Greg Koch se letos spojil s bývalým členem Fleetwood Mac Rickem Vittem a společně s doprovodnou kapelou vyrazili na menší americkou šňůru. Kochův pódiový gear použitý na tomto turné dokumentuje video magazínu Premier Guitar, ke kterému vám přinášíme základní přehled nástrojovky, jíž vévodí modifikované klony Telecasterů.

Kytary

Reverend Guitars Greg Koch Signature Gristlemaster „Blucifer“: korpus korina, krk pečený javor, kobylka Wilkinson s mosaznými kameny, 2 x single coil Fishman Gristle-Tone.

Reverend Guitars Kochwork Orange: podobné specifikace jako Gristlemaster.

Reverend Pete Anderson Eastsider Baritone: další model ve stylu Telecasteru, tentokrát s prodlouženou menzurou (ladění C), 24 pražci, trojicí snímačů a vibratem. Nejčastěji požívanými doplňky jsou struny D’Addario NYXL (.010–.046), bottlenecky od stejné značky a trsátka Dunlop Primetone III 1.4 mm.

Kombo

Koch v daném případě nevyužíval žádné efekty a signál mířil pomocí kabelu Lava přímo do signovaného komba Koch The Greg firmy Koch Amps v barevné úpravě Sonic Blue. Aparát osazený koncovými lampami 2 x EL34 a pěticí triod 12AX7 disponuje výkonem 50 W a dvěma desetipacovými reproduktory. Zvláštností tříkanálového komba s reverbem a vibratem jsou dva ovládací panely.

Tagy Greg Koch
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY