Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gear Tour: švédští death metalisté In Flames (2024)

Kapela In Flames, jeden z předních představitelů melodického death metalu, letos kromě jiných akcí odehrála koncert v nashvillském Marathon Music Works, historickém areálu vzniklém z bývalé automobilové továrny, kde kytaristé Björn Gelotte a Chris Broderick s basistou Liamem Wilsonem přivítali tým magazínu PG, aby se podělili o informace týkající se jejich pódiového gearu.

Chris Broderick

Kytary

Broderick je věrný kytarám značky Jackson, což potvrzuje následující výčet jeho sedmistrunných koncertních nástrojů.

Jackson USA Custom Shop Chris Broderick Diabolic CB2 – model s modifikovaným tvarem Flyingu V disponuje mahagonovým korpusem s javorovým topem, průchozím krkem s grafitovými výztuhami, ebenovým hmatníkem, uzamykatelným vibratem Floyd Rose Pro 7, mechanikami D'Addario Auto-Trim a upravenými humbuckery DiMarzio  D Activator / PAF Pro.

Jackson USA Custom Shop Chris Broderick Diabolic CB2 Prototype –  první prototyp jeho podpisové řady Diabolic, tentokrát v bílém laku a kontrastujícími snímači DiMarzio s neonově zelenými cívkami.

Jackson USA Signature Chris Broderick Soloist 7 – superstrat na bázi Soloist sdílí s verzemi CB2 výběr materiálů, hardwaru i snímačů, krk je k tělu lepený standardním způsobem, javorový plamínkový top dostal červenou transparentní úpravu a k elektronice přibylo push/pull rozepínání cívek plus kill switch.

Jackson Pro Series Chris Broderick Signature HT7 Soloist – japonská verze lišící se především hmatníkem z laurelu a metalízovým lakem přecházejícím ze zeleného do šedého odstínu

Trsátka si Broderick navrhuje i vyrábí sám, a to s pomocí softwaru CAD a 3D tiskárny – jedná se o širší typ, pro lepší oporu palce, s kratší špičkou pro maximální přesnost úhozu. Nejčastěji používanými strunami jsou sety Ernie Ball 7-String Super Slinky (.009-.052).

Zesilovače a boxy

Aparáty sestávají ze tří čtyřkanálových Englů Savage 100 (jeden jako záloha) osazených dvojicí koncových elektronek 6550. Na boku pódia je umístěn kabinet Engl E412VGB 240W ukrývající tradiční repra Celestion Vintage 30.

Efekty

Signál z kytary míří do bezdrátového systému Shure AD4D, noise gatu ISP Technologies Decimator Pro Rack G, druhé šumové brány ISP Technologies Decimator II G-String, multiefektu TC Electronic G-Major 2 a procesoru Eventide H9. Napájení hlídá distributor Furman a MXR/CAE Power System, pro výměnu kytar slouží přepínač Lehle 3at1 SGoS a v racku má své místo i ladička Korg.

Björn Gelotte

Kytary

Volba pódiových kytar pro zmíněné turné se u Gelloteho nese ve znamení firmy Gibson respektive dceřiného Epiphone. Dva signované Epiphony, v černém a bílém laku, vycházející z jeho starého Gibsonu Les Paul Custom, mají mahagonové tělo i krk, ebenový hmatník, kobylku tune-o-matic LockTone „Nashville-style“, strojky Grover a dvojici aktivních snímačů EMG 81/85 MetalWorks s cívkami ve zlatých krytech. Obě kytary jsou osazeny strunami Dunlop v custom konfiguraci (.012-.016-.022-.038-.052-.068) a laděny do C nebo A#.

Zesilovače a boxy

Gelotte již nějaký čas používá dva prototypy zesilovačů Marshall MD61 (4x ECC83 + 4x EL34), které se nikdy nedostaly do sériové výroby a využívají součástky z moderní edice JVM. Jako záloha slouží hlava Marshall JVM205H. V rámci snahy o zpřehlednění pódiového soundu jsou MD61 zapojeny do izolovaného 1x12 kabinetu s reproduktorem Celestion Vintage 30, snímaném dvěma pasivními ribbon mikrofony sE Electronics Voodoo VR1.

Efekty

Efektový rack obsahuje kromě napaječe Furman, modelu MXR/CAE Power System, receiveru Shure AD4D, procesoru TC Electronic G-Major 2 a noise gatu Decimator Pro Rack G od ISP Technologies také šuplík, v němž jsou uloženy overdrivy Ibanez TS9 Tube Screamer a MXR M193 GT-OD, analogový delay MXR Carbon Copy a switchery Lehle 1at3 SGoS a 3at1 SGoS spolupracující s podlahovým MIDI kontrolerem Voodoo Lab Ground Control Pro.

Liam Wilson

Baskytary

Wilson si na dané šňůře vystačil s dvojicí nástrojů, a to čtyřstrunnými modely Zon Sonus Special 4 s menzurou prodlouženou na 35 palců, jasanovým tělem s javorovým topem, krkem i hmatníkem z kompozitu a dvěma zakázkovými aktivními snímači Bartolini. Basy jsou potaženy strunami Ernie Ball (.070-.090-.110-.135).

Zesilovače

Základem sestavy je kombinace basového preampu Tech 21 SansAmp RBI, zesilovače Orange 4 Stroke 500 a klasického Ampegu SVT-4 Pro s lampovým předzesilovačem a koncovou sekcí o výkonu až 1200 W.

Tagy In Flames

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY