GHS Fingerboard Care Kit pro pražce a hmatníky

Pod křídla koncernu GHS, sídlícího v americkém Battle Creeku, patří také firmy Bassics a Rocktron, nicméně značka GHS Strings je známá především výrobou široké palety strun, popruhů, trsátek a dalšího příslušenství včetně kytarové kosmetiky. Do posledně jmenované kategorie spadá i nový set GHS Fingerboard Care Kit A77, jenž je určen pro čištění a údržbu hmatníků a pražců.

Nelakované hmatníky z tmavého palisandru, ebenu, pau-ferra apod. mají někdy tendenci vysychat, což může mít za následek tvorbu jemných prasklin. Tomuto jevu lze předejít např. použitím různých olejů nebo také GHS Cleaner/Conditioneru, který funguje jako netoxický čistič + impregnátor.

Dvoustranný čistící pásek Fret Butter vrátí lesk a hladkost špinavým, narezlým a zašlým pražcům – výsledkem je optimální kontakt strun s pražcovým drátem a tím pádem transparentnější tón s delším sustainem a také plynulejší bending (vytahování) struny.

Čistící sada GHS Fingerboard Care Kit A77 tvořená Cleaner/Conditionerem, Fret Bufferem a utěrkou (vše uloženo ve stylové plechové krabičce) je určena pro ošetření tmavých nelakovaných hmatníků a pražců všech typů kytar, baskytar, mandolín, ukulelí a dalších nástrojů.

Cena novinky byla v případě severoamerického trhu nastavena pod hranicí 11 dolarů a souprava by měla odvést minimálně stejně dobrou práci jako speciální utěrka hmatníků GHS Gorgomyte (viz přiložené video), která se prodává za cca 16 dolarů.