Gibson B.B. King „Lucille“ ES 2019 Alpine White

Král je zpět, dalo by se říct o novém pololubovém modelu ve stylu ES-355, kterým se Gibson rozhodl připomenout původní signovanou verzi kytary bluesového velikána B.B. Kinga. U limitované edice B.B. King „Lucille“ ES 2019 vsadil výrobce na elegantní design kombinující bílý lak v odstínu Alpine White se zlatým hardwarem. Nechybí speciální spínač Varitone s možností stereo báze.

Stěny dutého korpusu s centrálním blokem jsou lepeny ze tří vrstev javoru a topolu stříkaných nitro lakem, krk z jednoho kusu javoru s kulatějším C-profilem nese hmatník ze směsi Richlite o radiusu 12 palců osazený 22 pražci medium jumbo s 18procentním podílem stříbra, obdélníkové polohové značky jsou vyrobeny z pravé perleti a z identického materiálu je i motiv královské koruny zasazené do hlavice.

Kromě kvalitních celokovových ladicích strojků Grover Rotomatic s tulipánovými rondely a pevné kobylky typu tune-o-matic je nástroj vybaven struníkem TP-6, jenž pomocí šroubů umožňuje jemnější doladění strun podobně jako u zamykatelných mechanik Floyd Rose.

Přenos zvuku obstarává dvojice humbuckerů Gibson v podobě krkové verze 490R a kobylkové varianty 490T, jejíž plechový kryt je zdoben gravírovaným podpisem B.B.Kinga. Elektronika a ovládání sestává z třípolohového páčkového switche, samostatných hlasitostí plus tónových clon a pro tuto modelovou řadu typického rotačního přepínače Varitone. Ten nabízí mono nebo stereo (2 výstupy) režim a 6 zvukových modů využívajících kondenzátory různých hodnot.

Limitovaná série Gibsonu B.B. King „Lucille“ ES 2019 Alpine White by se měla v evropské distribuci objevit pravděpodobně na začátku příštího roku. Oficiální cena nastavená pod hranicí 5 000 eur zahrnuje luxusní pevné pouzdro, kytarovou kosmetiku, certifikaci atd.