Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 26.08.2019 - 00:01

Gibson Custom Shop Brian Ray 62 SG Jr.

Do nabídky Gibsonu se konečně dostává signovaný model Brian Ray 62 SG Jr., jehož prototyp byl poprvé oficiálně představen na zimním veletrhu v kalifornském Anaheimu. Nástroj postavený pro kytaristu doprovodné kapely Paula McCartneyho sice ctí základní koncepci původního SG Junioru, ale na přání Raye provedl firemní Custom Shop na novince několik úprav, částečně kopírujících prvky z Rayova SG ’63 Standard.

Vizuální i funkční změnu oproti konvenčnímu originálu představuje vibrato Maestro Vibrola, opatřené speciálním ebenovým krytem, které společně s klasickou kobylkou ABR-1 nahradilo konstrukčně jednodušší řešení typu wraparound, jímž byla většina starších SG Jr. původně osazována. Celý systém je ale poměrně flexibilní, což znamená, že hráč může dané segmenty vyměnit během chvilky buď za zmíněnou kobylku wraparound, nebo nainstalovat pevný struník stopbar.

Nové jsou také celuloidové polohové značky s lichoběžníkovým tvarem ve stylu LP Standard a intarzií oktávové polohy ve tvaru královské koruny. Hmatník z indického palisandru s bílou lemovkou hran a radiusem 12 palců nese 22 silnějších pražců Dunlop 6100 a nylonový ořech o šířce 42.8 mm. Korpus z výběrového mahagonu je oproti tradičnímu SG vyroben z tlustšího masivu (rozdíl cca 3 mm) a lepený krk z identického materiálu má subtilnější profil Custom 1962 Slim Taper.

Přenos zvuku obstarává jeden kobylkový single coil Gibson Custom Dog-Ear P90 s přidanou indukční cívkou uloženou pod třívrstvým pickguardem. Zvolený pasivní obvod eliminuje rušivé vysokofrekvenční interference a při vyšším zkreslení snižuje typický šum. Ovládání sestává z potenciometru hlasitosti a tónové clony opatřené push/push přepínačem pro aktivaci parazitní cívky. Na hlavici najdeme vintage ladicí strojky Kluson s plastovými rondely a hardware má niklovaný povrch.

Gibson Custom Shop Brian Ray 62 SG Jr. bude dostupný v elegantní transparentní úpravě White Fox s tenkou vrstvou nitro laku, oficiální cena se v případě evropské části trhu pohybuje pod hranicí 3 800 eur včetně luxusního pevního pouzdra, certifikace a dalšího příslušenství.

Tagy Gibson Gibson Custom Shop Brian Ray 62 SG Jr.
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY