Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 07.07.2014 - 09:06

Gibson ES Les Paul: pololubovka s vizáží LP Standard

Gibson přichází na trh s novým modelem ES Les Paul řady Memphis, který v sobě spojuje prvky dvou oblíbených typů nástrojů tohoto výrobce. Už z názvu je patrné, že Gibson ES Les Paul je křížencem známé pololubovky ES 335 a legendárního Les Paulu Standard.

Nástroj byl sice poprvé představen na letošním veletrhu NAMM v kalifornském Anaheimu, ale z pohledu koncepce se u Gibsona nejedná o úplnou novinku. Podobné řešení bylo použito např. u limitované edice Les Paul Florentine Custom nebo u levnějšího modelu Epiphone ES LP.

Design kytary je naprosto identický s klasickým LP Standard, ale tím hlavním rozdílem je konstrukce a materiál korpusu, který vychází z "třistatřicetpětky". Poloduté tělo je vyrobeno z třívrstvých desek javoru a lípy a centrální blok tvoří mahagonový masiv. Z mahagonu s javorovou vložkou (Maple Spline) je i krk osazený palisandrovým hmatníkem s 22 pražci a 12-ti palcovým radiusem. Vintage ladicí mechaniky typu Kluson mají převod 15:1. Kobylka ABR a hliníkový struník jsou stejně jako ostatní kovové části poniklovány. Krkový humbucker Custom Bucker AL3 a kobylkový Custom Bucker AL5 se ovládají třípolohovým switchem od Switchcraft a potenciometry hlasitosti a tónové clony pro každý snímač zvlášť - prostě osvědčený systém LP.

Gibson ES Les Paul se bude vyrábět v povrchové úpravě Light Burst nebo v černém provedení. Zadní strana těla, luby a krk mají v obou případech nitro lakování v odstínu tmavého ořechu. Ke kytaře je dodáván kufr a nechybí certifikace výrobce.

Potrpíte si na kulatý, transparentní a měkčí zvuk pololubových kytar a dáváte přednost menším rozměrům korpusu v nestárnoucích liniích Les Paulu? Jestliže navíc ještě hledáte kvalitu podpořenou dlouholetou tradicí, tak by vás Gibson ES Les Paul mohl oslovit.

Tagy Gibson Gibson ES Les Paul
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY