Gibson ES Les Paul: pololubovka s vizáží LP Standard

Gibson přichází na trh s novým modelem ES Les Paul řady Memphis, který v sobě spojuje prvky dvou oblíbených typů nástrojů tohoto výrobce. Už z názvu je patrné, že Gibson ES Les Paul je křížencem známé pololubovky ES 335 a legendárního Les Paulu Standard.

Nástroj byl sice poprvé představen na letošním veletrhu NAMM v kalifornském Anaheimu, ale z pohledu koncepce se u Gibsona nejedná o úplnou novinku. Podobné řešení bylo použito např. u limitované edice Les Paul Florentine Custom nebo u levnějšího modelu Epiphone ES LP.

Design kytary je naprosto identický s klasickým LP Standard, ale tím hlavním rozdílem je konstrukce a materiál korpusu, který vychází z "třistatřicetpětky". Poloduté tělo je vyrobeno z třívrstvých desek javoru a lípy a centrální blok tvoří mahagonový masiv. Z mahagonu s javorovou vložkou (Maple Spline) je i krk osazený palisandrovým hmatníkem s 22 pražci a 12-ti palcovým radiusem. Vintage ladicí mechaniky typu Kluson mají převod 15:1. Kobylka ABR a hliníkový struník jsou stejně jako ostatní kovové části poniklovány. Krkový humbucker Custom Bucker AL3 a kobylkový Custom Bucker AL5 se ovládají třípolohovým switchem od Switchcraft a potenciometry hlasitosti a tónové clony pro každý snímač zvlášť - prostě osvědčený systém LP.

Gibson ES Les Paul se bude vyrábět v povrchové úpravě Light Burst nebo v černém provedení. Zadní strana těla, luby a krk mají v obou případech nitro lakování v odstínu tmavého ořechu. Ke kytaře je dodáván kufr a nechybí certifikace výrobce.

Potrpíte si na kulatý, transparentní a měkčí zvuk pololubových kytar a dáváte přednost menším rozměrům korpusu v nestárnoucích liniích Les Paulu? Jestliže navíc ještě hledáte kvalitu podpořenou dlouholetou tradicí, tak by vás Gibson ES Les Paul mohl oslovit.