Gibson Flying V Modern ve stylu Star Trek

Na veletrhu spotřební elektroniky CES byl ve vystavovacích prostorách Gibsonu k vidění netradiční koncept kytary Flying V Modern v retro-space stylu 60. let. Jeho kontury nasvědčují, že výrobce se kromě tradičního Flyingu a prvků odkazujících na některé artefakty ze sci-fi série Star Trek, inspiroval zřejmě i tvarem původně hliníkového speciálu Roswell Rhoads Aircraft, který designér Grover Jackson navrhl v roce 1996.

Ke korpusu tvořeném výběrovým, lehkým mahagonem a javorovým topem je přilepen mahagonový krk se subtilnějším profilem Slim-C a zpevněným přechodem v místě napojení hlavice (Apex). Hmatník ze směsi Richlite nese 22 pražců medium jumbo, ořech z Corianu a perleťové obdélníkové značky převzaté ze starších sérií SG a ES.

Elektronika sestává z dvojice humbuckerů - krkového 496R a kobylkové verze 500T se silným výstupem, potenciometrů CTS pro společnou hlasitost a tónovou clonu plus třípolohového páčkového přepínače Switchcraft. Všechny komponenty jsou uchyceny na mosazném pickguardu s leštěným povrchem sladěným s barvou konkrétního modelu.

Struny jsou ukotveny v klasickém struníku Stop Bar doplněného kobylkou tune-o-matic a končí v ladicích strojcích Grover Mini. Stejně jako pickguard a kovové kryty snímačů je i hardware barevně sladěn s odstínem jednotlivých nástrojů, které budou nabízeny v provedeních Ebony Prism, Silver Prism a Gold Prism. Cena Gibsonu Flying V Modern, nyní již oficiálně zařazeného do nabídkového katalogu Custom Shopu, se pohybuje pod hranicí 4 500 dolarů včetně speciálního pouzdra.