Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 25.06.2017 - 00:01

Gibson Les Paul Standard "Painted-Over" 2017

Uměle patinované nástroje v tzv. relic úpravě jsou pro některé muzikanty stále velkým lákadlem a tak není divu, že tato kategorie má v portfoliu především amerických tradičních značek poměrně pevnou pozici. Skalním fanouškům vintage designu nyní vychází firma Gibson vstříc s novou sérií modelu Les Paul Standard "Painted-Over" 2017, který k relicu přidává ještě další vrstvu barvy.

Tento nápad vychází z módní vlny šedesátých let, kdy se část majitelů těchto kytar rozhodla přemalovat původní lak na v té době velmi populární odstíny používané v automobilovém průmyslu. V nabídce společnosti se tak objeví celkem šest variant LP Standard v barvách Black over Gold, Black over Cherry Sunburst, Classic White over Cherry Sunburst, Gold over Cherry Sunburst a Kerry Green over Darkburst.

Materiály použité na stavbu tohoto modelu jsou gibsonovskou klasikou - mahagonová základna těla plus bombírovaný javorový top, lepený mahagonový krk s profilem Medium Chunky, palisandrový hmatník s radiusem 12 palců osazený 22 pražci medium jumbo a trapézovými polohovými značkami z celulózy a nylonový nultý pražec tvoří už po mnoho let osvědčenou kombinaci.

Niklovaný hardware sestává z pevné kobylky ABR-1, odlehčeného hliníkového struníku a ladicích strojů Kluson Deluxe Reissue Green Key Single Band s plastovými rondely. Na výrobu pickguardu, rámečků snímačů a destiček pod výstupním konektorem a přepínačem byla použita replika laminovaného akrylátu.

Přenos zvuku zajišťuje dvojice humbuckerů Gibson Custom Bucker s magnety Alnico III a cívkami ukrytými v kovových pouzdrech, jenž jsou doplněny ovládáním v podobě třípolohového switche Switchcraft, samostatných potenciometrů hlasitostí a tónových clon s kondenzátory Bumble Bee. Potenciometry od renomovaného výrobce CTS disponují hodnotou 500 kOhm.

Limitovaná edice Gibson Les Paul Standard "Painted-Over" 2017 bude dodávána společně s hnědým pevným pouzdrem, pamětním medailonem a certifikátem pravosti. Cena za tento netradiční kousek se má pohybovat okolo 6 000 dolarů.

Tagy Les Paul Gibson Les Paul Standard Painted-Ove
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY